Ђоковић побиједио Рубљова за полуфинале

17.11.2021. 18:51
0
ИЗВОР: Telegraf.rs

Најбољи тенисер свијета Новак Ђоковић побиједио је Руса Андреја Рубљова са 2:0 (6:3, 6:4) и тако сачувао максималан учинак у "зеленој" групи на завршном мастерсу у Торину.

Ово је био први међусобни сусрет Ђоковића и петог тенисера свијета, а Новак га је у потпуности надиграо и осим првог гема на мечу све је код српског тенисера функционисало савршено.

Новак је овом побједом готово сигурно осигурао пласман у полуфинале и само га математика дијели од тога да и званично осигура пролаз даље.

Пролаз му је олакшан и тиме што се Стефанос Циципас повукао са турнира, па ће умјесто њега ускочити Британац Камерон Нори са којим ће Ђоковић играти у петак у посљедњем мечу групне фазе.

Новак је на старту меча претрпио брејк, али је само тада Рубљов успио да надигра Ђоковића. Већ у наредном гему је вратио брејк, а касније био сигурнији на свој сервис.

Чекао је Новак прилику за брејк, једну је пропустио у четвртом гему, али је у осмом стигао до нове и дошао до вођства од 5:3, па је у наредном гему одмах и сервисима осигурао вођство од 1:0 у сетовима.

У другом је Ђоковић био још убједљивији. Није противнику допустио ниједну брејк шансу, док је два пута одузео Русу сервис и на крају добио други сет са 6:2.

Коментари 0
Повезане вијести
Ђоковић: Надам се да ћу завршити каријеру на Олимпијади у Лос Анђелесу, са српском заставом на раменима Ђоковић: Надам се да ћу завршити каријеру на Олимпијади у Лос Анђелесу, са српском заставо...
Ђоковић задржао пету позицију на АТП листи Ђоковић задржао пету позицију на АТП листи
Организатори Вимблдона казнили Ђоковића Организатори Вимблдона казнили Ђоковића
Најчитаније
  • Радомир Нешковић – легендарни командант Летеће рогатичке бригаде
    8h 54m
    19
  • Мистерија несталог иконостаса храма Свете Тројице у Рогатици
    17h 36m
    1
  • Трифковић: Oсмански извори откривају важне странице српске историје
    15h 57m
    0
  • Солистички концерт Огњена Мојовића сутра у Палама
    15h 43m
    0
  • Лаловић: Систем стабилан упркос суши и повећаној потрошњи
    17h 7m
    1