Đoković pobijedio Rubljova za polufinale

17.11.2021. 18:51
0
IZVOR: Telegraf.rs

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković pobijedio je Rusa Andreja Rubljova sa 2:0 (6:3, 6:4) i tako sačuvao maksimalan učinak u "zelenoj" grupi na završnom mastersu u Torinu.

Ovo je bio prvi međusobni susret Đokovića i petog tenisera svijeta, a Novak ga je u potpunosti nadigrao i osim prvog gema na meču sve je kod srpskog tenisera funkcionisalo savršeno.

Novak je ovom pobjedom gotovo sigurno osigurao plasman u polufinale i samo ga matematika dijeli od toga da i zvanično osigura prolaz dalje.

Prolaz mu je olakšan i time što se Stefanos Cicipas povukao sa turnira, pa će umjesto njega uskočiti Britanac Kameron Nori sa kojim će Đoković igrati u petak u posljednjem meču grupne faze.

Novak je na startu meča pretrpio brejk, ali je samo tada Rubljov uspio da nadigra Đokovića. Već u narednom gemu je vratio brejk, a kasnije bio sigurniji na svoj servis.

Čekao je Novak priliku za brejk, jednu je propustio u četvrtom gemu, ali je u osmom stigao do nove i došao do vođstva od 5:3, pa je u narednom gemu odmah i servisima osigurao vođstvo od 1:0 u setovima.

U drugom je Đoković bio još ubjedljiviji. Nije protivniku dopustio nijednu brejk šansu, dok je dva puta oduzeo Rusu servis i na kraju dobio drugi set sa 6:2.

Komentari 0
Povezane vijesti
Poznato kad Novak Đoković igra za četvrtfinale Šangaja Poznato kad Novak Đoković igra za četvrtfinale Šangaja
Novak savladao Hanfmana Novak savladao Hanfmana
Đoković pobijedio Čilića Đoković pobijedio Čilića
Najčitanije
  • Svijet nije vidio "luđeg" diktatora
    8h 59m
    7
  • Uroš Galinac iz Istočnog Sarajeva zablistao u takmičenju „Nikad nije kasno“
    6h 7m
    0
  • Uopšte nije iz Francuske – Odakle potiče i kako je nastao kroasan?
    6h 55m
    0
  • ViK Pale: Vanredno obavještenje
    7h 14m
    0
  • Zločin bez kazne: Sjećanje na ubistvo 21 srpskog vojnika na Čaklama
    12h 12m
    0