Ђурић поднио неопозиву оставку на мјесто градоначелника Новог Сада

28.01.2025. 12:38
0
ИЗВОР: Танјуг

Градоначелник Новог Сада Милан Ђурић саопштио је данас да је поднио неопозиву оставку на ту функцију.

- Као одговоран човек и одговоран политичар, подносим неопозиву оставку на функцију градоначелника Новог Сада. Стабилност и смиривање тензија и заустављање даљих подела у друштву су кључни услов за даљи напредак и развој Новог Сада и унапређење живота Новосађана - навео је Ђурић.

Он је још једном позвао полицију да што прије нађу нападаче на студенткињу, и да их правосудни органи казне у складу са законом.

- У тренуцима када се друштво суочава са огромним тензијама, које се усложњавају, претећи да изазову даље и дубље поделе, укључујући последњи насилни напад на студенткињу, којој желим брз опоравак, као неко ко верује у моћ дијалога и међусобног разумевања, сматрам да је прихватање одговорности и подоношење оставке, моја људска и политичка обавеза и морална дужност - навео је Ђурић у саопштењу.

Он је истакао да подношење оставке није израз слабости нити повлачења пред изазовима, већ чин преузимања одговорности и отварања простора за обнову повјерења међу грађанима.

- Ова одлука је израз мог дубоког поштовања према грађанима Новог Сада и моје вере у демократске процесе и вере да ћу на овај начин допринети смиривању тензија и стварању простора за конструктиван дијалог и наставак пројеката за даље унапређење живота свих Новосађана - навео је Ђурић.

Он је додао да је поносан на све оно што су урадили у претходним годинама за град Нови Сад и Новосађане.

- Нови Сад је град у ком се граде два, а почеће градња три моста. Град у ком је просечна плата достигла износ од близу 115.000 динара. А буџет града је достигао 47,9 милијарди динара. Сигуран сам да ћемо наставити да градимо будућност утемељену на правди, одговорности и међусобном поштовању – рекао је он.

Коментари 0
Повезане вијести
Шта је Вишковић написао у оставци (ФОТО) Шта је Вишковић написао у оставци (ФОТО)
Грађани Новог Сада кренули пјешице на обиљежавање годишњице прогона Срба Грађани Новог Сада кренули пјешице на обиљежавање годишњице прогона Срба
Усвојена иницијатива о подизању споменика страдалима у паду надстрешнице Усвојена иницијатива о подизању споменика страдалима у паду надстрешнице
Најчитаније
  • Кајмакчалан - једна од најкрвавијих и највеличанственијих битака у Првом свјетском рату (ФОТО)
    4h 3m
    34
  • Ана Тришић Бабић в.д. предсједника Републике Српске, усвојен Закон о престанку важења више закона
    18h 2m
    5
  • Трново: Сутра обиљежавање годишњице октобарских офанзива 1994. године
    19h 6m
    0
  • Забрињавајући подаци МУП-а: Ученике у Српској превозе неисправни аутобуси
    20h 7m
    1
  • У понедјељак о најнижој плати у наредној години
    4h 44m
    1