Ђурић поднио неопозиву оставку на мјесто градоначелника Новог Сада

28.01.2025. 12:38
0
ИЗВОР: Танјуг

Градоначелник Новог Сада Милан Ђурић саопштио је данас да је поднио неопозиву оставку на ту функцију.

- Као одговоран човек и одговоран политичар, подносим неопозиву оставку на функцију градоначелника Новог Сада. Стабилност и смиривање тензија и заустављање даљих подела у друштву су кључни услов за даљи напредак и развој Новог Сада и унапређење живота Новосађана - навео је Ђурић.

Он је још једном позвао полицију да што прије нађу нападаче на студенткињу, и да их правосудни органи казне у складу са законом.

- У тренуцима када се друштво суочава са огромним тензијама, које се усложњавају, претећи да изазову даље и дубље поделе, укључујући последњи насилни напад на студенткињу, којој желим брз опоравак, као неко ко верује у моћ дијалога и међусобног разумевања, сматрам да је прихватање одговорности и подоношење оставке, моја људска и политичка обавеза и морална дужност - навео је Ђурић у саопштењу.

Он је истакао да подношење оставке није израз слабости нити повлачења пред изазовима, већ чин преузимања одговорности и отварања простора за обнову повјерења међу грађанима.

- Ова одлука је израз мог дубоког поштовања према грађанима Новог Сада и моје вере у демократске процесе и вере да ћу на овај начин допринети смиривању тензија и стварању простора за конструктиван дијалог и наставак пројеката за даље унапређење живота свих Новосађана - навео је Ђурић.

Он је додао да је поносан на све оно што су урадили у претходним годинама за град Нови Сад и Новосађане.

- Нови Сад је град у ком се граде два, а почеће градња три моста. Град у ком је просечна плата достигла износ од близу 115.000 динара. А буџет града је достигао 47,9 милијарди динара. Сигуран сам да ћемо наставити да градимо будућност утемељену на правди, одговорности и међусобном поштовању – рекао је он.

Коментари 0
Повезане вијести
Ko je све утемељио Српску Атину Ko je све утемељио Српску Атину
Саво Минић поднио оставку Саво Минић поднио оставку
Директор ГРАС-а поднио оставку Директор ГРАС-а поднио оставку
Најчитаније
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    23h 59m
    0
  • Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
    7h 20m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за ученике и пензионере
    7h 43m
    0
  • "Конференција беба", најљепши и највеселији догађај у Источној Илиџи, 26. јуна
    11h 12m
    0
  • Општина Пале: Јавни позив заједницама етажних власника
    4h 38m
    0