Домаћи и страни радници у Црној Гори биће исто плаћени

07.05.2021. 09:49
0
ИЗВОР: СРНА

Минималне зараде за стране држављане у Црној Гори биће од 1. јула једнаке као за домаће раднике.

Министарство унутрашњих послова је, како преноси портал ЦдМ, измјенило Правилник о обрасцима, ближим условима и начину издавања дозволе за привремени боравак и рад у дијелу који се односи на износ минималне зараде за стране држављане, односно минимална зарада је прилагођена минималној заради у Црној Гори.

Како су саопштили из МУП-а, дефинисано је да се доказом о посједовању средстава за издржавање за издавање дозволе за привремени боравак и рад сматра писана понуда послодавца за запошљавање странца на одређеном радном мјесту, у којој је наведен минимални износ зараде који не може бити мањи од минималне зараде у Црној Гори.

– На тај начин се отклања дилема која је постојала у примјени претходног правилника и изједначавају се права домаће радне снаге са правима страних радника, односно исти рад ће се једнако плаћати, без обзира на то одакле је запослени – додали су из МУП-а.

Истичу да наведена измена пружа повољнији привредни амбијент и адекватну радну снагу у сусрет туристичкој сезони.

Коментари 0
Повезане вијести
Трагедија на Дурмитору: Туристи испали из ски-лифта, има мртвих Трагедија на Дурмитору: Туристи испали из ски-лифта, има мртвих
Радници „МОФАС-а“ траже неисплаћене плате Радници „МОФАС-а“ траже неисплаћене плате
Весна Меденица осуђена на годину и девет мјесеци затвора Весна Меденица осуђена на годину и девет мјесеци затвора
Најчитаније
  • Саопштење за јавност Николине Шљивић
    21h 28m
    16
  • Општина Источно Ново Сарајево улаже у јачање и модернизацију КП „Рад“
    22h 2m
    2
  • Мухаремовић: Заједничким дјеловањем до чистијег ваздуха
    13h 39m
    0
  • Требевић ће да се развија, Гашановић позвао инвеститоре да граде
    13h 17m
    5
  • Успјешно окончана драма на Бјелашници
    14h 12m
    0