Донирано скоро 475.000 КМ, хуманитарни број позван 61.011 пута

26.12.2021. 19:06
0
ИЗВОР: СРНА

У хуманитарној акцију "С љубављу храбрим срцима" за набавку превозних средстава за дјецу са интелектуалним потешкоћама до сада је путем донација прикупљено 474.520 КМ, док је хуманитарни број 1411 позван 61.011 пута.

Влада Републике Српске одобрила је 80.000 КМ за ову хуманитарну акцију, која се ове године организује по 12. пут под високим покровитељством предсједника Републике Српске.

Грађани позивом на "М:телов" хуманитарни број 1411, који ће бити активан до 31. децембра, подржавају акцију са једном КМ.

За уплате донација физичких и правних лица Министарство финансија Републике Српске отворило је рачун посебних намјена "С љубављу храбрим срцима" број 571-010-00002700-15 код Комерцијалне банке Бањалука.

Намјера је да се кроз набавку превозних средстава за 33 удружења у склопу Савеза удружења за помоћ ментално недовољно развијеним лицима Српске, олакша приступ кориштењу услуга најмлађим члановима, попут дневног збрињавања, школовања, радно-окупационих радионица, спортских и културних активности и омогући већа укљученост у друштвени живот заједница у којима живе.

Због епидемиолошке ситуације, ове године донаторско вече организовано је само уз прикладан телевизијски програм на Радио-телевизији Републике Српске, Алтернативној телевизији и Телевизије "К3" из Прњавора.

Партнери предсједнице Републике Српске Жељке Цвијановић и у овогодишњој хуманитарној акцији били су млади умјетници и дјеца из различитих дијелова Српске, који су својим умјетничким перформансом или другим ангажманом дали допринос да заједничким снагама обезбиједе помоћ за своје другаре.

Коментари 0
Повезане вијести
Српску за осам мјесеци посјетило 343.984 туриста Српску за осам мјесеци посјетило 343.984 туриста
У Српској само један приватни детектив У Српској само један приватни детектив
За девет мјесеци у инвалидску пензију отишло 1.416 грађана Српске За девет мјесеци у инвалидску пензију отишло 1.416 грађана Српске
Најчитаније
  • Страшна несрећа на ауто-путу: Погинуле мајка и беба из БиХ
    13h 24m
    0
  • На данашњи дан умрла Милунка Савић
    17h 36m
    0
  • Пети октобар 25 година касније - дан који је промијенио Србију
    17h 31m
    4
  • У Чаклама сутра парастос убијеним српским борцима
    14h 28m
    3
  • Страдање херцеговачких Срба у Великом рату: Терор који су покушали да заташкају
    17h 46m
    5