Дрински корпус ударна формација у источном дијелу Српске

01.11.2022. 14:45
0
ИЗВОР: srna.rs

Дрински корпус Војске Републике Српске био је ударна војна формација у источном дијелу Републике Српске, истакнуто је данас у Власеници на обиљежавању 30 година од формирања ове војне формације.

Начелник општине Власеница Мирослав Краљевић рекао је да је Дрински корпус покривао огромну територију, од Семберије, преко Мајевице и Бирча, до Романије, Старе Херцеговине, Фоче.

- Та војна формација била је ударна песница на овом простору. Једини циљ јој је био да сачува српски народ, да останемо и опстанемо на овом простору, да се не деси као у периоду од 1941. до 1945. године, када је био покољ. Српски борци су само чували своја огњишта и нејач - истакао је Краљевић.

Он је указао на потребу да се његује сјећање на оно што се дешавало деведесетих година да се не би поновило и да не би заборавили они који су животе дали, нагласивши да ниједан борац не смије бити заборављен.

Предсједник општинске Борачке организације Миле Симанић рекао је да је Република Српска скупо плаћена, животима.

- Наше борбе су биле успјешне јер Дрински корпус није изгубио ни педаљ своје територије, а оно што је најбитније - није дозволио да Дрина буде граница већ кичма српског народа - додао је Симанић и истакао да сви који желе да живе у Српској морају да је поштују као своју домовину.

Обиљежавању 30 година од формирања Дринског корпуса Власеница присуствовали су и припадници Трећег пјешадијског Република Српска пука.

Коментари 0
Повезане вијести
Рођено 27 беба у Српској Рођено 27 беба у Српској
Српска богатија за 18 беба Српска богатија за 18 беба
Српска се у Србији задужује 22 милиона евра Српска се у Србији задужује 22 милиона евра
Најчитаније
  • Олимпијске игре: Шљивић најуспјешнији до сада
    23h 53m
    2
  • Дан када је започела српска револуција
    8h 46m
    0
  • Возач трамваја Касаповић пуштен на слободу
    3h 48m
    0
  • Данас је Међународни дан дјеце обољеле од рака
    9h 33m
    0
  • Предложен притвор за возача трамваја
    23h 43m
    0