Дванаестогодишњак управљао возилом и изазвао саобраћајну незгоду, повријеђен пјешак

28.07.2025. 20:39
0
ИЗВОР: srna.rs

Дјечак од 12 година изазвао је саобраћајну незгоду у Никшићу тако што је аутомобилом, којим је управљао, ударио пјешака и тешко га повриједио.

Саобраћајна незгода догодила се синоћ око 21.30 часова у насељу Кочани, а полиција је приликом увиђаја утврдила да је аутомобилом управљало дванаестогодишње дијете, саопштила је Управа полиције Црне Горе.

С обзиром на то да је ријеч о лицу млађем од 14 година, које кривично није одговорно због старосне доби, полиција је поднијела прекршајне пријаве против оца В. Т. /35/.

Управа полиције апеловала је да родитељи предузму одговарајуће мјере надзора над малољетном дјецом и њиховим кретањем, што је и законска обавеза родитеља – старатеља.

То се посебно односи на спречавање употребе моторних возила и других видова штетног понашања, чиме директно доприносе повећању личне и опште безбједности како своје дјеце, тако и свих учесника у саобраћају.

Коментари 0
Повезане вијести
Тројица наших суграђана успјешно истрчала Острошки полумаратон Тројица наших суграђана успјешно истрчала Острошки полумаратон
Судар на Врацама, једно лице тешко повријеђено Судар на Врацама, једно лице тешко повријеђено
Тешка незгода код Гацка, има повријеђених Тешка незгода код Гацка, има повријеђених
Најчитаније
  • Украс Сарајева – Чудотворна сарајевска Богородица
    20h 0m
    0
  • Дахау - Смрт са стотину лица
    19h 32m
    2
  • Сутра хладније уз падавине на југу и истоку, снијег на планинама
    12h 30m
    0
  • Обиљежaвање крсне славe и Данa општине Источна Илиџа
    18h 43m
    0
  • ЕЕГ прегледи у Болници „Србија“ за педијатријску популацију
    13h 45m
    0