Епископу Јоаникију признање за неуморни рад и борбу за одбрану светиња

22.02.2021. 20:30
0
ИЗВОР: СРНА

Његовом преосвештенству епископу будимљанско-никшићком Јоаникију данас је црногорски министар правде, људских и мањинских права Владимир Лепосавић уручио признање за неуморни рад и честиту и храбру борбу за одбрану светиња и заштиту и афирмацију универзалних права и слобода свих грађана Црне Горе, саопштено је из Епархије будимљанско-никшићке.

Министар Лепосавић је владики Јоаникију симболички уручио и примјерак Службеног листа Црне Горе од 26. јануара 2021. године, у којем је објављен Закон о измјенама и допунама Закона о слободи вјероисповијести или увјерења и правном положају вјерских заједница који је изгласала Скуптишна Црне Горе 20. јануара 2021. године.

Владика Јоаникије, који је администратор Митрополије црногорско-приморске, примио је министра у епископској резиденцији у Никшићу.

Закон о слободи вјероисповијести ступио је на снагу 26. јануара. Тиме је званично окончана борба за очување светиња у Црној Гори, која је изњедрила вишемјесечне литије током прошле године. Протестне шетње су одржаване против правног акта који је предвиђао отимање имовине и светиња СПЦ у Црној Гори.

Коментари 0
Повезане вијести
Постхумно признање Жарку Лаушевићу за изузетан допринос филму Постхумно признање Жарку Лаушевићу за изузетан допринос филму
Владика Јоаникије: Свештеномученици дабробосански позивају на праштање (ФОТО) Владика Јоаникије: Свештеномученици дабробосански позивају на праштање (ФОТО)
Oрден Његоша III реда за СКУД „Бошко Вујадин“ из Источне Илиџе Oрден Његоша III реда за СКУД „Бошко Вујадин“ из Источне Илиџе
Најчитаније
  • Пронађено беживотно тијело мушкарца
    17h 33m
    0
  • Паљанин ухапшен након што је пуцао из ватреног оружја
    17h 11m
    0
  • Полицајцима исплаћене плате, некима веће и за 800 КМ
    12h 52m
    8
  • Авиони НАТО-а убили пацијенте у болници "Др Драгиша Мишовић"
    19h 1m
    0
  • Пажња: Натпис „21.мај 2025. и kill“ на школској клупи у ОШ „Свети Сава“
    6h 30m
    0