Ерић и Стевић трчали спринт на Свјетском првенству

23.02.2023. 17:55
0
ИЗВОР: sportdc.net

Босанскохерцеговачки нордијци наступали су данас поново на Свјетском првенству у нордијским дисциплинама на Планици.

Кроз прве квалификације је пласман у главну трку спринта обезбиједила Сара Плакаловић, а ту су је као директно пласирани сачекали и наш најбољи нордијац у овом тренутку Страхиња Ерић, те Милош Стевић. Ипак, Сара није наступила у главној трци квалификација, тако да су једини представници били Стевић и Ерић.

Ерићу је спринт омиљена дисциплина, а данас је трку на 1.4 километра завршио у укупном пласману на 77. мјесту са 33 секунде заостатка за најбољим временом, а имао га је Ерик Валнес из Норвешке. Ово је доста бољи резултат у односу на Свјетско првенство прије двије године у Обертсдофу и напредак је видљив.

Милош Стевић је заузео 107. мјесто у укупном пласману.

Коментари 0
Повезане вијести
Страхиња Ерић трему претвара у фокус и снагу Страхиња Ерић трему претвара у фокус и снагу
За паљанске олимпијце по 20.000 КМ За паљанске олимпијце по 20.000 КМ
Универзитет у Источном Сарајеву поносан на Ерића и Шљивића Универзитет у Источном Сарајеву поносан на Ерића и Шљивића
Најчитаније
  • Геноцид над „непоћуднима“ у НДХ: Злочин у Јеловцима и Раковцу - Пале 1943. године
    8h 49m
    12
  • Заборављени злочин: Убиство цивила из засједе код Средњег
    16h 47m
    7
  • Претреси у Источном Новом Сарајеву и на Палама у оквиру истраге покушаја убиства
    8h 19m
    2
  • Због удеса обустављен саобраћај на дионици пута Рогатица-Подроманија
    5h 32m
    0
  • Ања Љубојевић поднијела оставку на мјесто потпредсједника НСРС
    8h 32m
    2