„Фамос“ бољи у комшијском дербију

13.09.2020. 11:06
0
ИЗВОР: Спорт ДЦ

Фудбалери "Фамоса" савладали су у шестом колу Друге лиге Републике Српске група “Исток” комшијски "Гласинац" са 3:1, у утакмици у којој су доминирали од првог до задњег тренутка.

"Фамос" до гола стиже у 37. минуту утакмице. Анес Демировић је набацио из корнера, а Срђан Витковић, иако некарактеристично за њега, главом погађа за водство "моториста".

Само три минуте касније гости стижу до изједначења, практично из своје једине озбиљније шансе на утакмици. Био је то слободан ударац, а највиши у скоку је био капитен Милош Вујичић који постиже гол и доводи до изјадначења, што је уједно био и резултат првог полувремена.

Седам минута је у другом полувремену било потребно "Фамосу" да поново поведе. Играла се 52. минута, када је Марко Марковић коначно успио да се упише у стријелце. Борислав Отовић је прошао по страни, урадио готово све, а Марковићу је остао најслађи дио посла.

Коначних 3:1 поставља Тихомир Лаловић прекрасним голом. Играла се 66. минута када је Лаловић сјајно гађао даљи угао и погодио за најљепши тренутак меча, а уједно и резултат утакмице.

ФК „Фамос” Војковићи – ОФК „Гласинац 2011“  Соколац 3:1 (1:1)