Фоча: Опрез због могућег раста водотокова

22.01.2021. 11:52
0
ИЗВОР: Срна

Служба цивилне заштите у Фочи упозорила је становништво у приобаљу ријека да буде на опрезу и спремно да склони материјална добра јер би наредних неколико дана могло доћи до раста водотокова због најављених обилних падавина и топљења снијега.

Из Цивилне заштите је саопштено да се, према расположивим подацима из Републичког хидрометеролошког завода, очекују обилне падавине од данас до понедељка, 25. јануара, са могућим олујним вјетром.

- Наглим растом температуре ваздуха долази до топљења снијега на планинама, те са најавама обилних падавина постоји могућност раста водотока. Упозорава се становништво у приобаљу да за случај потребе изврши склањање материјалних добара, а Служба цивилне заштите пратиће ситуацију на терену - наводи се у саопштењу.

Коментари 0
Повезане вијести
Аронија – чувар здравља Аронија – чувар здравља
Кладионичарским "дојавама" стекао 108.000 КМ и 16.000 евра Кладионичарским "дојавама" стекао 108.000 КМ и 16.000 евра
Колико данас кошта студентски смјештај у Српској? Колико данас кошта студентски смјештај у Српској?
Најчитаније
  • Ни достојнијег човјека, ни љепшег споменика: Годишњица смрти Петра Првог Карађорђевића
    15h 13m
    25
  • Хоће ли Радован Вишковић поднијети оставку на мјесто премијера?
    12h 14m
    4
  • Славна историја нашег заборава - Заборављена српска гробља и споменици у Хан Пијеску
    13h 53m
    1
  • Обустављен саобраћај на дионици Фоча-Гацко због удеса
    5h 44m
    0
  • Драгутин Димитријевић Апис: Црна рука која је промијенила Србију
    15h 10m
    0