Фотографија оца који држи руку кћерке преминуле у земљотресу потресла свијет

08.02.2023. 11:42
0
ИЗВОР: n1info.ba

Фотографија оца који држи руку своје мртве кћери која је затрпана под слојевима рушевина у турском граду Кахраманмарасу потресла је свијет.

На фотографији се види Месут Ханцер како, дан након што је земљотрес јачине 7,8 степени Рихтерове скале погодио југоисток земље, држи за руку своју 15-годишњу кћер Ирмак, која је остала затрпана испод рушевина.

Слика

Упркос ниским температурама, накнадних потреса и урушавања зграда, спасиоци у Турској и Сирији раде све што могу како би извукли што више преживјелих из рушевина.

Нека од најтежих разарања земљотреса, који је по најновијим информацијама однио више од 9.000 живота, десила су се управо у близини епицентра потреса између Кахраманмараса и Газиантепа.

Коментари 0
Повезане вијести
У паду транспортног авиона у Турској погинуло 20 људи У паду транспортног авиона у Турској погинуло 20 људи
Земљотрес јачине 2,7 степени Рихтера на подручју Фоче Земљотрес јачине 2,7 степени Рихтера на подручју Фоче
Земљотрес код Фоче Земљотрес код Фоче
Најчитаније
  • Четнички војвода Бранислав Гавриловић Брне
    4h 33m
    21
  • Љубинко Нешковић (1954-2020) један од најбољих техничара "Гласинца" свих времена
    4h 37m
    31
  • Запаљен аутомобил у Рогатици
    11h 52m
    0
  • Тужна судбина „фрушкогорске виле“
    13h 10m
    2
  • Каролина Гавриловић - прва српска романсијерка
    2h 0m
    0