Генерал Младић све слабији, ситуација прилично лоша

09.04.2025. 10:34
0
ИЗВОР: srna.rs

Генерал Ратко Младић, који је у притворској болници у Хашком трибуналу, све је слабији, а ситуација је прилично лоша, рекао је Срни његов син Дарко Младић.

 Он је навео да генерал све вријеме има проблеме са срцем и бубрезима, неуролошке проблеме будући да већ годину дана лежи.

- То се сад све погоршава. Он је нон-стоп у кревету и у условима у којима се налази не може да добије адекватну његу и рехабилитацију. Ситуација је прилично лоша - оцијенио је Дарко и додао да генерал и даље има проблеме са декубитисом од лежања.

Он је навео да генерал прича веома слабо, да може да издржи једва 15 минута разговора.

Дарко очекује да ће генерала Младића ускоро у Хагу посјетити један српски љекар, појаснивши да тек треба да се одлучи који љекар му је најпотребнији.

- Ићи ће онај лекар који му је најхитнији у овој ситуацији - рекао је Дарко Младића.

Некадашњи командант Главног штаба Војске Републике Српске генерал Ратко Младић се од априла прошле године налази у притворској болници у Хагу, а због лошег здравственог стања његова породица и браниоци су више пута тражили да му се омогући лијечење на слободи, али су ти захтјеви одбијени.

Генерал Младић има неуролошке, кардиоваскуларне и уролошке проблеме, који се прогресивно погоршавају и компликују.

Оперисан је 8. јануара прошле године у холандској болници, када му је уграђен пејсмејкер, а у међувремену су били отказали и бубрези.

Генерал Младић, који је био командант Главног штаба Војске Републике Српске, у јуну 2021. осуђен је на доживотни затвор због наводних злочина у БиХ.

Коментари 0
Повезане вијести
Познато стање повријеђених у дискотеци у Кочанима Познато стање повријеђених у дискотеци у Кочанима
Познато здравствено стање посланице Јасмине Обрадовић Познато здравствено стање посланице Јасмине Обрадовић
Ђајић: Спремни смо да идемо у Велику Британију и прегледамо Караџића Ђајић: Спремни смо да идемо у Велику Британију и прегледамо Караџића
Најчитаније
  • Годишњица страдања Милице Ракић
    18h 53m
    0
  • На бомбама је писало "Срећан Васкрс": Савезничко бомбардовање Србије и Црне Горе 1944. остало мистерија
    18h 45m
    0
  • Прослава Васкрса у Сарајеву кроз вијекове: Привржени вјери и у најтежим временима
    9h 8m
    0
  • Распоред богослужења за васкршње празнике у Источном Сарајеву и Сарајеву
    16h 42m
    1
  • Вјетар преврнуо камион
    12h 27m
    0