Годишњи помен епископу Атанасију у недјељу

18.02.2025. 15:51
0
ИЗВОР: srna.rs

Помен блаженопочившем умировљеном епископу захумско-херцеговачком и приморском Атанасију биће служен у недјељу, 23. фебруара, у Саборном храму Преображења Господњег у Требињу, а претходиће му сесије у његову част.

Из Епархије захумско-херцеговачке и приморске најављено је да ће у четвртак, 20. фебруара, у 18.00 часова Галерији Културног центра бити отворена изложба "Петокњижје епископа Атанасија - архивски извори", чији су аутори директор Архива Српске православне цркве Радован Пилиповић и настојатељ манастира Дужи Теофил.

Истог дана у 19.00 часова у позоришној сали Културног центра биће одржана прва сесија "Литургија и мисија", на којој ће учествовати митрополит михаловско-кошички Георгије из Словачке, архимандрит Илија Раго из Француске, те протојереји-ставрофори Петар Сорока и Петар Савчак из Словачке.

Друга сесија "Владика Атанасије и поетика живота" биће одржана у петак, 21. фебруара, а учествоваће игуманија манастира Девич Анастасија, професор Богољуб Шијаковић и протојереј Радош Младеновић, а модератор је професор Андреј Јефтић.

Трећа сесија "Хлеб богословија" биће одржана 22. фебруара, у позоришној сали Културног центра. Учествоваће Његово преосвештенство епископ буеносајрески и јужноцентралноамерички Кирило, митрополит тверски и кашински Амвросије и јеромонах Игњатије Шестаков из Русије, а модератор је протојереј Остоја Кнежевић.

Четврти годишњи помен биће служен у недјељу, 23. фебруара, у 9.00 часова у Саборном храму у Требињу.

Коментари 0
Повезане вијести
Успјешан наступ музичке и рецитаторске секције СШЦ "Источна Илиџа" у Требињу Успјешан наступ музичке и рецитаторске секције СШЦ "Источна Илиџа" у Требињу
У Kриводолима служен помен за српске жртве усташког злочина У Kриводолима служен помен за српске жртве усташког злочина
На мјесту убиства 54 младића - тамјан, руже и воштанице На мјесту убиства 54 младића - тамјан, руже и воштанице
Најчитаније
  • Епископ Николај Велимировић на данашњи дан проглашен светим
    17h 52m
    4
  • Ухапшено лице које је пуцало из ватреног оружја у Љубогошти
    17h 2m
    2
  • Филмска судбина наше суграђанке Валентине Прстојевић
    14h 5m
    0
  • На данашњи дан проглашен Закон о Војсци Српске
    18h 35m
    3
  • Драгана Дроца из Новог Горажда изабрана за најбољег фотомодела на свијету
    19h 6m
    2