Годишњица смрти Мирјане Паровић, одликоване медицинске сестре и борца ВРС

28.11.2023. 10:54
0
ИЗВОР: katera.news

Прије три године, 28. новембра 2020. године у болници у Невесињу од посљедицa заразе вирусом корона преминула је Мирјана Паровић, истакнути медицински радник и борац прве категорије у Отаџбинском рату.

Носилац је одликовања Орден крста милосрђа за пожртвовање и храброст, његу рањеника и болесника.

Мирјана Паровић рођена је 1958. године у Главатичеву. Средњу медицинску школу завршила је у Мостару, а потом је радила је у Хитној медицинској помоћи и вртићу у Сарајеву.

По избијању рата избјегла је у Невесиње и као добровољац прикључила се Војно-техничком институту и као медицинска сестра збрињавала рањенике на првој линији фронта. Највећи дио рата провела је у амбуланти на Зијемљима.

Од 1994. године радила је у Болници Невесиње, а од 1999. године у Служби за трансфузију. Од 2009. године прелази у Завод за трансфузијску медицину Републике Српске гдје је радила као трансфузиолошки техничар. Била је добровољни давалац крви и један од оснивача невесињског Удружења добровољних давалаца.

Сахрањена је на Православном гробљу у Мостару.

Коментари 0
Повезане вијести
Годишњица смрти великог Небојше Глоговца Годишњица смрти великог Небојше Глоговца
“Остајте овдје! Сунце туђег неба неће вас гријат ко што ово грије” “Остајте овдје! Сунце туђег неба неће вас гријат ко што ово грије”
Шест година од смрти легендарног Кобија Брајанта Шест година од смрти легендарног Кобија Брајанта
Најчитаније
  • Дан када је започела српска револуција
    14h 44m
    0
  • Возач трамваја Касаповић пуштен на слободу
    9h 46m
    0
  • Данас је Међународни дан дјеце обољеле од рака
    15h 31m
    1
  • Генетика одређује да ли ћемо доживјети стоту
    12h 22m
    0
  • Одржано музичко-поетско вече у Галерији „Жарко Видовић“ (ФОТО)
    4h 25m
    0