Град богатији за двије дјевојчице

26.02.2024. 08:21
0
ИЗВОР: katera.news

У породилишту болнице у Источном Сарајеву у току протекла 24 часа рођенe су двије дјевојчице.

Љекарску интервенцију затражило је 20 пацијената.

Град уредно снабдијевен водом и електричном енергијом.

У породилишту болнице у Фочи у току протекла 24 часа рођен је дјечак.

Љекарску интервенцију затражило је 20 пацијената.

У Дому здравља „Др Љубомир Ћеранић“ у Сокоцу љекарску интервенцију затражило је 18 пацијената.

Територијалне ватрогасне јединице у протекла 24 часа нису имале интервенција.

Претежно мокар коловоз и смањена видљивост у котлинама због магле карактеришу стање већине путева у Републици Српској и ФБиХ због чега је неопходна опрезна вожња, саопштено је из Ауто-мото савеза /АМС/ Српске.

Из АМС-а савјетују додатан опрез на путевима на којима се изводе радови, гдје привремена сигнализација регулише саобраћај, чије је поштовање обавезно.

Због реконструкције дионице магистралног пута Брод на Дрини /Фоча/-Хум /Шћепан Поље/ измијењен је режим у одвијању саобраћаја све до краја године.

До повремене обуставе саобраћаја, због извођења бушачко-минерских радова, долазиће на дионици магистралног пута Трново-Миљевина у кањону ријеке Бистрице у времену између 7.00 и 16.00 часова.

На граничним прелазима јутрос нема задржавања у путничком саобраћају.

 

У Републици Српској и Федерацији БиХ данас ће у већини крајева бити топлије и промјенљиво облачно вријеме, а слаба киша очекује се понегдје на западу и југу.

На истоку ће бити сунчаније, а касније поподне и увече облачност са запада захватиће већину предјела. Вјетар ће бити слаб, на западу умјерен, јужних смјерова, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Максимална температура ваздуха од 13 на југозападу до 19 на сјевероистоку, у вишим предјелима од осам степени.

Из Федералног хидрометеоролошког завода наводе да јутрос преовладава претежно облачно вријеме. Локално је регистрована киша у централним, западним и југозападним подручјима, као и на сјеверу Херцеговине.

Температура ваздуха у 7.00 часова: Бјелашница нула, Хан Пијесак, Дринић три, Вишеград, Рудо, Соколац, Чемерно, Бихаћ, Тузла четири, Калиновик пет, Мраковица, Мркоњић Град, Гацко, Сарајево, Зеница, Иван Седло, Бугојно шест, Сански Мост, Ливно, Дрвар седам, Бањалука, Бијељина, Нови Град, Приједор, Рибник седам, Билећа, Добој, Градачац осам, Мостар, Широки Бријег девет, Требиње, Столац 10, Неум 11 степени Целзијусових.

Највише падавина у протекла 24 часа забиљежено је у Калиновику 11 литара по метру квадратном, на Чемерну девет, у Дринићу осам, а у Добоју и Кнежеву по шест литара по метру квадратном.

Коментари 0
Повезане вијести
Град богатији за дјевојчицу и дјечака Град богатији за дјевојчицу и дјечака
Сутра пљускови и грмљавина Сутра пљускови и грмљавина
У Српској рођена 21 беба У Српској рођена 21 беба
Најчитаније
  • Погинуо мотоциклиста на магистралном путу Фоча–Гацко
    22h 17m
    5
  • Додик открио на коју функцију иде Вишковић
    5h 46m
    0
  • Обустављен саобраћај на дионици Фоча-Гацко због удеса
    23h 50m
    0
  • Зора Видовић ветеранима ВРС обећала борачки додатак већи за 30 пфенига
    9h 30m
    4
  • Радован Вишковић поднио оставку
    5h 50m
    2