Град богатији за једног дјечака

04.01.2021. 08:29
0
ИЗВОР: Катера

У породилишту болнице у Источном Сарајеву у току протекла 24 часа рођен је један дјечак.

Љекарску интервенцију затражило је 9 пацијената.

Територијална ватрогасна јединица у протекла 24 часа није имала интервенција.

Град уредно снабдијевен водом и електричном енергијом.

Електродистрибуција:

Рогатица,

Квар на далеководу „Козићи“ због чега су без напона остале три трафостанице.

Фоча,

Кварови на далеководима „Челебићи“ због чега је без напона остало пет трафостаница и на далеководу „Завајт“ због чега је без напона остала једна трафостаница.

Калиновик,

Квар на далеководу „Мушићи“ због чега је без напона остала трафостаница „Сјерћа“.

У породилишту Универзитетске болнице у Фочи у протекла 24 часа није било рођених беба.

Љекарску интервенцију затражило је 29 пацијената.

У Дому здравља „Др Љубомир Ћеранић“ у Сокоцу љекарску интервенцију затражило је 20 пацијената.

Територијалне ватрогасне јединице у протекла 24 часа имале су двије интервенције.

Пале, 

Интервенција у 17,00 часова на гашењу контејнера у насељу Коран - Пале.

Фоча,

У Улици Краља Петра у времену од 13,40 до 14,30 часова горио грила у кухињи ресторана.

Саобраћај се у Републици Српској и ФБиХ одвија по мјестимично мокрим и клизавим коловозима, магла смањује видљивост на дионицама у нижим предјелима и уз ријечне токове, а поледице има у вишим предјелима и преко планинских превоја.

У току је изградња МХЕ Крупац на ријеци Жељезници, због чега се саобраћај на дионици магистралног пута Крупац-Богатићи, на подручју општина Источна Илиџа и Трново одвија наизмјенично, једном траком, уз семафоре.

На граничним прелазима у БиХ нема дужих задржавања.

Босна и Херцеговина отворила је границе према Хрватској, Србији и Црној Гори. Улазак у БиХ за стране држављане омогућен је уз негативан пи-си-ар /ПЦР/ тест на вирус корона који не смије бити старији од 48 часова.

Држављани БиХ могу да уђу у Србију са негативним ПЦР тестом, не старијим од 48 часова. Транзит за БиХ држављане ограничава се на период не дужи од 12 часова од момента уласка на територију Србије.

Улазак у Црну Гору из БиХ могућ је само уз обавезни пи-си-ар, "Елиса" или "Ецлиа" тест стар максимално 72 часа. Дјеца до пет година не морају имати урађен један од ових тестова да би ушла у Црну Гору.

Транзит кроз Црну Гору без ПЦР теста омогућен је уз контролу времена уласка, проласка контролних пунктова и изласка, без задржавања у Црној Гори.

Гранични прелаз Метаљка отворен је од 7.00 до 19.00 часова.

У Републици Српској и ФБиХ данас ће бити промјенљиво до умјерено облачно, на југу са кишом, а на планинама мјестимично са сусњежицом и снијегом.

Јутро је умјерено до претежно облачно са мјестимичном маглом по котлинама и слабом кишом на југу, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Највиша дневна температура ваздуха биће од три до девет, на сјеверу и југу око 12, а на планинама око нула степени Целзијусових.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра топло и промјенљиво облачно уз сунчане периоде Сутра топло и промјенљиво облачно уз сунчане периоде
У Српској рођено 25 беба У Српској рођено 25 беба
Наш град богатији за дјевојчицу Наш град богатији за дјевојчицу
Најчитаније
  • Освајање Соколовић колоније (Дванаест жигосаних, прича прва)
    8h 21m
    18
  • Како је настајало Источно Сарајево (I дио)
    23h 48m
    6
  • Прича Моме Капора за све који цијели живот нешто чекају
    8h 25m
    53
  • Како је настајало Источно Сарајево (II дио)
    8h 20m
    3
  • Подизање Хиландара из пепела: Годишњица пожара и велика обнова немањићке задужбине (ВИДЕО)
    8h 24m
    54