Грађани се окупили код Жељезничке станице: У тишини пале свијеће за страдале

02.11.2024. 20:12
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Грађани Новог Сада окупили су се вечерас код Жељезничке станице Нови Сад, гдје одају пошту страдалима у јучерашњој несрећи.

Грађани у тишини пале свијеће за страдале у несрећи. Поједини окупљени остављају играчке и писма.

Раскрсница испред Железничке станице је блокирана, а све више Новосађана долази на вечерашњи скуп. За сада се не зна да ли ће бити и неке протестне шетње.

- Јако сам тужна и бесна, као и немоћна. Пре сат времена сам сазнала да ми је бивша колегиница настрадала, али без обзита на то огромна туга. Моје дете путује тим возом - рекла је једна Новосађанка на вечерашњем скупу.

Како је раније саопштено, званично је страдало четрнаест особа приликом урушавања надстрешнице Жељезничке станице у Новом Саду, а како је за Нову саопштено из Клиничког центра Војводине, три примљена пацијента су животна угрожена.

До урушавања дела станице дошло је јуче, нешто пре 12 часова. Акција спасавања трајале је до касно синоћ.

Министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Горан Весић рекао је данас да се истражује зашто надстрешница Жељезничке станице у Новом Саду није била предмет реконструкције и да ће истрага показати ко је одговоран за несрећу, преноси Нова.

Коментари 0
Повезане вијести
Годишњица рушења моста Слободе у Новом Саду Годишњица рушења моста Слободе у Новом Саду
Син дипломате међу нападачима на српске ђаке у Сарајеву!? Син дипломате међу нападачима на српске ђаке у Сарајеву!?
Продужен притвор за 10 осумњичених за пад надстрешнице у Новом Саду Продужен притвор за 10 осумњичених за пад надстрешнице у Новом Саду
Најчитаније
  • Знате ли ко је Маринос Рицудис?
    22h 27m
    1
  • Сокочанка Снежана Радовић стоматолошку столицу замијенила штафелајем
    19h 55m
    4
  • Прелић: Подршка младима, развоју села и пронаталитетној политици
    23h 16m
    1
  • Пале: Спремљено 3.000 шарених јаја за подјелу суграђанима
    17h 23m
    0
  • Ово су стари српски обичаји на вече Великог петка
    14h 14m
    0