Хиљаде грађана одало пошту страдалима на Жељезничкој станици у Новом Саду

01.11.2025. 14:43
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Студенти у блокади и групе грађана окупили су се данас испред Жељезничке станице у Новом Саду гдје су одржали комеморативни скуп и у 11.52 сата одали пошту ћутањем страдалима у паду надстрешнице на Жељезничкој станици 1. новембра прошле године.

Испред Жељезничке станице студенти у блокади и групе грађана који су стигли из различитих дијелова града положили су вијенце и запалили свијеће.

Такозвани зборови грађана носили су велика црвена срца на којима су исписана имена страдалих.

Окупљање учесника у организацији студената у блокади почело је око 10.00 часова у центру Новог Сада и на 15 других локација, а колоне су се спајале на Булевару ослобођења одакле су кренули у шетњу ка Жељезничкој станици.

Са бине су прочитана имена страдалих под надстрешницом, а након тишине 16 студената пустило је из руку беле голубице, а грађани су пустили 16 црвених балона у облику срца на којима пише "1.11."

Булевар ослобођења блокиран је за саобраћај.

На крају скупа, који треба да се заврши у вечерњим сатима, студенти у блокади су најавили шетњу до Кеја гдје ће бити организована изложба фотографија, бацање ружа у Дунав и паљење лампиона.

И други грађани од јутрос су одавали пошту жртвама палећи свијеће и полажући цвијеће на мјесту трагедије.

Коментари 0
Повезане вијести
"Цвета трешња у планини..." "Цвета трешња у планини..."
Крај комеморативног скупа у Новом Саду, грађани у тишини одали почаст страдалима Крај комеморативног скупа у Новом Саду, грађани у тишини одали почаст страдалима
Годишњица трагедије на Жељезничкој станици: Парастос страдалима у Храму Светог Саве Годишњица трагедије на Жељезничкој станици: Парастос страдалима у Храму Светог Саве
Најчитаније
  • Прича о шајкачи – како је српска капа добила име
    12h 47m
    711
  • Сјећање: Индијци су стајали раме уз раме са српским војницима на Солунском фронту
    12h 45m
    35
  • Сјећање на пјесника Лазу Костића
    1h 2m
    1
  • Милош Црњански и Вида Ружић: Љубав коју је само смрт раставила
    12h 46m
    0
  • Одрон на магистралном путу код Фоче, проходна једна коловозна трака
    3h 29m
    0