Игокеа поразила Звезду у Лакташима

07.05.2021. 20:36
0
ИЗВОР: Srpskainfo.com

Кошаркаши Игокее побиједили су Црвену звезду резултатом 88:61 у другој утакмици полуфиналне серије па ће финалиста бити познат након треће утакмице која се игра 11. маја у Београду.

Силно је Игокеа отворила утакмицу, изузетно јаком одбраном па је за шест минута дозволила гостима свега два поена. Вођство од 15:2 наговијестило је већ у раној фази да би Игокеа могла доћи до тријумфа у овом мечу, а Изабраници Драгана Бајића прву дионицу окончали су са 10 поена вишка (23:13).

Наставила је Игокеа са сјајном игроим па је на полувремену имала 14 поена вишка.

До уласка у посљедњу четвртину домаћи су још више повећали предност (65:48)

Имала је Звезда неколико напада у којима је имала прилику да смањи заиостатак на једносцифрен, али у том периоду (од петог до осмог минута посљедње дионице) и једни и други направили су велики број грешака.

Кошевима Симоновића, након дуго времена Звезда коначно прилази на минус девет да би клемонс, у наредном нападу, са линије слободних бацања поново вратио Александровчанима двоцифрену предност.

На Минут 52 до краја Звезда прилази на осам поена мањка послије кошева Нока, а црвено-бијели у том тренутку покушавају одбраном преко цијелог терена.

Послије кошаева Јошила са линије слободних бацања Игокеа улази у последњу четвртину са 11 поена вишка и долази до побједе која је значила и мајсторицу.

Игокеау је предводио Ентони Клемонс са 18 поена, Един Атић додао је 17. КОд Звезде, бољи од осталих био је Добрић са 17 кошева.