Игор Врачар задовољан бронзом на европском купу у Софији

06.02.2026. 19:59
0
ИЗВОР: srna.rs

Џудиста из Источног Сарајева Игор Врачар, који наступа за репрезентацију Србије, освојио је бронзану медаљу у категорији изнад 100 килограма на европском купу у Софији.

Врачар је рекао Срни да је веома задовољан с обзиром на то да је ово прво такмичење у овој години и да је тренирао непуних мјесец дана у јачем ритму, након паузе.

- Имао сам четири борбе, из три сам изашао као побједник и освојио бронзану медаљу - навео је двадесетчетворогодишњи Врачар из Источног Сарајева, који тренутно живи у Нишу и члан је Џудо клуба "Кинезис".

Говорећи о резултатима у прошлој години, Врачар каже да му и није била баш најбоља, али је завршио у топ 50 најбољих џудиста на свијету у својој категорији.

Он је навео да је на Гран прију у Линцу у Аустрији и Гран прију у Загребу заузео седмо мјесто, медаљом се окитио и на Европском купу у Скопљу, гдје је био трећи.

- На екипном првенству Србије, у Суперлиги, као клуб смо освојили бронзану медаљу, испред нас су били само `Црвена звезда` и `Пролетер` из Зрењанина - додао је Врачар.

За двије седмице очекује га сениорско првенство Србије, гдје увијек иде на златну медаљу и прво мјесто, а потом слиједи Гран при у Линцу.

Циљ му је да прије почетка олимпијских квалификација, које почињу у јуну, што више напредује на свјетској ранг-листи да би се пласирао на олимпијаду у Лос Анђелесу 2028. године.

Нагласио је да је и у овом спорту важно имати подршку државе.

- Када постанете сениорски првак Србије имате стипендију која је неких 70 одсто просјечне плате. Имате сигурност, нека коректна примања која могу осигурати да више размишљате о спорту, а мање о неким другим стварима - каже Врачар.

Он је додао да за освајање европских медаља Србија, Министарство спорта и Џудо савез имају програм "Младих нада" гдје они плаћају нека такмичења и припреме.

- Код нас је све на терету и трошку клубова и самих такмичара - навео је Врачар, који је раније тренирао у Џудо клубу "Фамос" у Источној Илиџи.

Коментари 0
Повезане вијести
Игор Врачар бронзани у Софији Игор Врачар бронзани у Софији
Игор Врачар поново најбољи спортиста Ниша Игор Врачар поново најбољи спортиста Ниша
Мајдов и Врачар са Србијом освојили бронзу на Европском првенству Мајдов и Врачар са Србијом освојили бронзу на Европском првенству
Најчитаније
  • Сјећање на војника Сашу Стајића, једну од првих жртава НАТО бомбардовања
    18h 37m
    3
  • Хан Пијесак: Непознати починилац усмртио пса на имању
    15h 54m
    0
  • Посне лазање са шпинатом
    18h 36m
    0
  • Ковачевић: Република Српска има рјешење за проблем поскупљења горива
    13h 41m
    0
  • Поетско вече у знак сјећања на Михајла Витора – препуна сала и вртлог емоција у Културном центру Источно Ново Сарајево (ФОТО)
    6h 46m
    0