Источно Сарајево: Почеле појачане контроле поштовања епидемиолошких мјера

12.03.2021. 10:41
0
ИЗВОР: Срна

Инспектори Одјељења за инспекцијске послове града Источно Сарајево од јутрос врше појачане контроле поштовања епидемиолошких мјера, које је, с циљем спречавања ширења вируса корона, прописао Републички штаб за ванредне ситуације, речено је Срни у Градској управи.

У Градској управи кажу да ће инспектори наредних дана, нарочито током предстојећег викенда, вршити спровођење закључака Градског штаба за ванредне ситуације о појачаним контролама у угоститељским и другим јавним објектима на подручју Источног Сарајева.

Из Одјељења за инспекцијске послове раније је саопштено да ће инспектори од данас, у сарадњи са припадницима Полицијске управе Источног Сарајева и представницима Комуналне општинске полиције вршити, свакодневне контроле спровођења прописаних мјера у угоститељским објектима, али и другим јавним мјестима на којима је могуће окупљање већег броја грађана.

Власницима угоститељских објеката у којима буде евидентирано кршење мјера у вези са дозвољеним бројем лица која бораве у објекту, дезинфекцијом, ношењем маски и прописаном дистанцом, биће одређене ригорозне казне, наводи се у саопштењу.

Контроле ће бити појачане нарочито у општинама Источно Ново Сарајево, Источна Илиџа и Пале, те на простору Јахорине.

Из Одјељења за инспекцијске послове града Источно Сарајево упутили су молбу угоститељима да поштују мјере у вези са бројем лица која могу да бораве у објекту, да обезбиједе неопходну физичку дистанцу између тих лица, да врше редовну дезинфекцију, те контролу ношења заштитних маски.

Коментари 0
Повезане вијести
Паљани побједници ФИБА турнира у уличном баскету у Трнову Паљани побједници ФИБА турнира у уличном баскету у Трнову
У понедјељак наставак суђења оптуженом за удес у којем је погинуо новинар Горан Маунага У понедјељак наставак суђења оптуженом за удес у којем је погинуо новинар Горан Маунага
Да ли су роде на Романији посљедица климатских промјена? Да ли су роде на Романији посљедица климатских промјена?
Најчитаније
  • Милан Глуховић на челу приватне клинике „Др. Мачкић“
    16h 48m
    0
  • Експлозија оштетила локал, два аута и бутик
    14h 16m
    0
  • Најмлађа и беба са највише браће и сестара у Рогатици Душан Мијатовић
    23h 59m
    1
  • Марија Кири - Физичарка и хемичарка, двострука добитница Нобелове награде
    23h 7m
    0
  • Већи број студената на Универзитету у Источном Сарајеву
    22h 48m
    0