Изградња храма у Солоћуши код Сребренице (ФОТО)

09.05.2023. 19:48
0
ИЗВОР: katera.news

У Солоћуши код Сребренице у току је градња храма Светог деспота Стефана Лазаревића и преподобне мати Евгеније.

Протојереј Александар Млађеновић истакао да је да су један од највећих божијих дарова добри људи, пријатељи и сарадници, те да их зове тако јер му их је сами Господ послао и незаслужено даровао.

- И ако бих имао чиме да се хвалим, уз своје најрођеније, то су моји пријатељи. Посебан благослов су моји мајстори. Зидари, тесари, електричари, молери, каменоресци, возачи, водоинсталатери, лимари, столари, умјетници – додао је протојереј Александар Млађеновић.

  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика

Фото: Деспотовина 

Према његовим ријечима, црква у Солоћуши шеснаести је црквени објекат, храм, парохијски, светосавски дом, који граде из темеља или обнављају.

- Хвала вам, браћо! Што Србина не сломи, то га ојача. Бог вам вратио у здрављу и радости, стотину пута – рекао је протојереј Александар Млађеновић, а пренијела „Деспотовина“.

Коментари 0
Повезане вијести
Сребреница: Александар Спасојевић из Рудог први допливао до Часног крста Сребреница: Александар Спасојевић из Рудог први допливао до Часног крста
Прослављена ктиторска слава манастира Сасе Прослављена ктиторска слава манастира Сасе
Мајор Коста Тодоровић – Легенда о српском храбром срцу Мајор Коста Тодоровић – Легенда о српском храбром срцу
Најчитаније
  • Уз високе почасти сахрањена Љиљана Зелен Караџић (ФОТО)
    11h 21m
    1
  • Служено опело Љиљани Зелен Караџић
    12h 34m
    0
  • Коме сметају заставе Републике Српске у Источном Сарајеву?
    7h 18m
    10
  • Завист федералних медија: Постоје ли Срби у Босни и Херцеговини?
    11h 11m
    6
  • Љубимци познатих умјетника: Фрида Кало и њен омиљени пас Сињор Ксолотл
    16h 42m
    29