Јокић седми играч 21. вијека

26.07.2024. 11:43
0
ИЗВОР: srna.rs

Никола Јокић је, према америчком спортском каналу И-Ес-Пи-Ен,седми кошаркаш свијета у 21. вијеку по квалитету.

Јокић је троструки освајач титуле МВП  у НБА,најбољи играч финала и шестоструки учесник ревијалне утакмице All-star, а пет пута чинио је најбољуНБАпеторку, те освојио МВП финала Запада 2023. године.

Према овом избору, на првом мјесту је Леброн Џејмс, а слиједе Коби Брајант, Стеф Кари, Тим Данкан, Шекил О`Нил, Кевин Гарнет, па Никола Јокић.

Иза Јокића, од осме до десете позиције распоређени су Двејн Вејд, Кевин Дјурант и Дирк Новицки.

Када је ријеч о Јокићу, Американци цитирају чувеног тренера Дока Риверса, који је навео да српски кошаркаш "чини комбинацију Хакима Олаџувона и Кевина Мекхејла".

- Има помало од сваког. Фантастичан рад стопала и покрети као Хаким Олаџувон, али и невјероватну интелигенцију Кевина Мекхејла. Јокић је баш, баш добар! Он је најбољи високи додавач кога сам икада гледао - рекао је својевремено Риверс.

Коментари 0
Повезане вијести
Почиње Свјетско првенство у одбојци, наступа и Србија Почиње Свјетско првенство у одбојци, наступа и Србија
Финска зауставила Србију у осмини финала Еуробаскета Финска зауставила Србију у осмини финала Еуробаскета
Србија и Турска играју за прво мјесто у групи Србија и Турска играју за прво мјесто у групи
Најчитаније
  • Ратна стаза Зековића с Романије
    17h 24m
    3
  • Тешка саобраћајна несрећа на Врацима, погинула дјевојка
    17h 38m
    0
  • ПУ Источно Сарајево: Завршен увиђај саобраћајне несреће на Врацима
    16h 43m
    1
  • Опљачкана бензинска пумпа у Источној Илиџи
    15h 15m
    0
  • Свети Петар Дабробосански – заштитник града Источно Сарајево
    15h 59m
    1