Jokić sedmi igrač 21. vijeka

26.07.2024. 11:43
0
IZVOR: srna.rs

Nikola Jokić je, prema američkom sportskom kanalu I-Es-Pi-En,sedmi košarkaš svijeta u 21. vijeku po kvalitetu.

Jokić je trostruki osvajač titule MVP  u NBA,najbolji igrač finala i šestostruki učesnik revijalne utakmice All-star, a pet puta činio je najboljuNBApetorku, te osvojio MVP finala Zapada 2023. godine.

Prema ovom izboru, na prvom mjestu je Lebron ejms, a slijede Kobi Brajant, Stef Kari, Tim Dankan, Šekil O`Nil, Kevin Garnet, pa Nikola Jokić.

Iza Jokića, od osme do desete pozicije raspoređeni su Dvejn Vejd, Kevin Djurant i Dirk Novicki.

Kada je riječ o Jokiću, Amerikanci citiraju čuvenog trenera Doka Riversa, koji je naveo da srpski košarkaš "čini kombinaciju Hakima Oladžuvona i Kevina Mekhejla".

- Ima pomalo od svakog. Fantastičan rad stopala i pokreti kao Hakim Oladžuvon, ali i nevjerovatnu inteligenciju Kevina Mekhejla. Jokić je baš, baš dobar! On je najbolji visoki dodavač koga sam ikada gledao - rekao je svojevremeno Rivers.

Komentari 0
Povezane vijesti
Ljetni turnir u futsalu "Vojkovići 2026" od 20. do 28. avgusta Ljetni turnir u futsalu "Vojkovići 2026" od 20. do 28. avgusta
Peta „Majdov akademija“ okupiće više od 1.000 učesnika iz 23 zemlje Peta „Majdov akademija“ okupiće više od 1.000 učesnika iz 23 zemlje
Rogatica domaćin državnog prvenstva u atletici za seniore Rogatica domaćin državnog prvenstva u atletici za seniore
Najčitanije
  • Teatar u sarajevskih Srba
    3h 36m
    38
  • Još jedna osoba osumnjičena za pokušaj ubistva u Istočnom Novom Sarajevu
    3h 4m
    0
  • Katerini prijedlozi knjiga za ovu sedmicu
    22h 42m
    0
  • Marko Dobrojević, veliki srpski dobrotvor: Dobar čovjek na dobrom glasu
    11h 42m
    2
  • Prije 84 godine oslobođeno 353 d‌jece iz Jastrebarskog
    11h 52m
    0