Јована Пушара и Лазар Миовчић освојили медаље на Балканском првенству

05.12.2022. 11:20
0
ИЗВОР: katera.news

Два такмичара Теквондо клуба „Тигар“ из Источног Сарајева Јована Пушара и Лазар Миовчић наступили су у саставу репрезентације БиХ на Балканском првенству које је одржано овај викенд у албанском граду Драч.

Јована Пушара освојила је, првог дана такмичења, брозану медаљу у конкуренцији кадеткиња до 55 килограма. Пушара је до медаље дошла убједљивим побједама над представницама тзв. Косова и Албаније, али је полуфиналној борби изгубила од актуелне шампионке из Грчке.

Другог дана такмичења наступио је Лазар Миовчић, који је у конкуренцији јуниора до 78 килограма освојио сребрну медаљу. Након што је у првом колу савладао представника Црне Горе са 2:0, те представника Албаније резултатом 2:1, Миовчић је поражен у финалу од представника Турске.

- Ово је био први наступ наших такмичара на Балканском првенству. Свакако да смо задовољни оствареним резултатом, честитамо нашим „Тигровима“ и желимо им пуно среће у даљем раду – рекли су из Теквондо клуба „Тигар“.

Репрезентација БиХ освојила је прво мјесто у свеукупном пласману Балканског првенства.

Слика

Фото: Facebook

Коментари 0
Повезане вијести
Суша опустошила њиве, очекује се скок цијена хране Суша опустошила њиве, очекује се скок цијена хране
Због могућности деформације повучена трпезаријска столица Због могућности деформације повучена трпезаријска столица
Топлотни талас у БиХ пржи усјеве и подиже цијене хране Топлотни талас у БиХ пржи усјеве и подиже цијене хране
Најчитаније
  • Рогатичанин Небојша Ерић од дрвета ствара што очима види
    13h 23m
    0
  • ВиК Источно Сарајево: Апел за потрошаче
    14h 41m
    2
  • Угашена четири пожара, изгорио помоћни објекат у Балтићима у Сокоцу
    16h 17m
    0
  • Калиновачка олимпијада "Гвозно-Моба-Озон 2025"
    15h 17m
    0
  • Милан Кадлец поразио противника из Црне Горе
    16h 28m
    0