Jovana Pušara i Lazar Miovčić osvojili medalje na Balkanskom prvenstvu

05.12.2022. 11:20
0

Dva takmičara Tekvondo kluba „Tigar“ iz Istočnog Sarajeva Jovana Pušara i Lazar Miovčić nastupili su u sastavu reprezentacije BiH na Balkanskom prvenstvu koje je održano ovaj vikend u albanskom gradu Drač.

Jovana Pušara osvojila je, prvog dana takmičenja, brozanu medalju u konkurenciji kadetkinja do 55 kilograma. Pušara je do medalje došla ubjedljivim pobjedama nad predstavnicama tzv. Kosova i Albanije, ali je polufinalnoj borbi izgubila od aktuelne šampionke iz Grčke.

Drugog dana takmičenja nastupio je Lazar Miovčić, koji je u konkurenciji juniora do 78 kilograma osvojio srebrnu medalju. Nakon što je u prvom kolu savladao predstavnika Crne Gore sa 2:0, te predstavnika Albanije rezultatom 2:1, Miovčić je poražen u finalu od predstavnika Turske.

- Ovo je bio prvi nastup naših takmičara na Balkanskom prvenstvu. Svakako da smo zadovoljni ostvarenim rezultatom, čestitamo našim „Tigrovima“ i želimo im puno sreće u daljem radu – rekli su iz Tekvondo kluba „Tigar“.

Reprezentacija BiH osvojila je prvo mjesto u sveukupnom plasmanu Balkanskog prvenstva.