Бивши челник општине Брус Милутин Јеличић Јутка осуђен је данас на три мјесеца затвора због недозвољених полних радњи, а његова жртва Марија Лукић рекла је непосредно након изрицања пресуде да је коначно дочекала правду и да је задовољна.
- Пресуда је донесена. Пао је први политички моћник у Србији – рекао је Боривоје Боровић, пуномоћник Марије Лукић након изрицања пресуде.
У Основном суду у Крушевцу данас је изечена пресуда у случају у којем је Милутин Јечић Јутка, оптужен за сексуално узнемиравање Марије Лукић. Бивши предсједник општине Брус осуђен је на три мјесеца затвора, преноси „Блиц“.
- Добио је безусловну казну затвора у трајању од три мјесеца за недозвољене полне радње. Задовољни смо пресудом и ово је један добара помак за правосуђе. “Правда за Марију” је веома важна за Србију, и она је прва жена која је успјела да пошаље у затвор једног моћника који се позивао на највише државне органе мислећи да ће га заштити на суду – нагласио Боровић.
- Задовољна сам пресудом, и поред тога што је ослобођен за кривично дјело полно узнемиравање. И поред тога, драго ми је да је проглашен кривим. Послије двије године, коначно је стављена тачка на овај случај – рекла је Марија Лукић.
Другостепени поступак ће врло брзо донети поступак, нагласио је Боровић. Према његовим ријечима, одустало се од вјештачења другог телефона и зато је Јеличић и особођен за дјело полно узнемиравање.
- Да смо то тражили суђење би трајало још годину дана, и приејтило би да цијели случај застари. Неспорно је доказано да је вршио притисак на полицију и суд, да је слао батинаше на Марију. И на завршној ријечи је показао бахатост и није показао никакво кајање – казао је Боровић.
Посљедњи претрес одиграо се, поново без Јутке, 19. јуна будући да полиција по налогу за привођење од 10. јуна, није пронашла окривљеног на адреси, а потом је 22. јуна, Основни суд одбио предлог тужилаштва да окривљеном одреди притвор.
Испред зграде суда у Крушевцу и данас у се окупиле организације које се боре за права жена и њихову заштиту од насиља, а у организацији “Пешчаника” из Крушевца.
Носећи транспаренте на којима је писало “Нађосте ли га”, “Да није можда у скупштини”, “Правда за Марију”, жељели су да скрену пажњу јавности да је битно да се овај процес приведе крају.
Основни суд је суђење спровео у складу са одлуком Града Крушевца о проглашењу ванредне ситуације и у складу са правилима које је суд донео како би се заштитило здравље запослених и странака и спречило даље ширење корона вируса.