- Књижевност је хљеб свакодневни за људску душу -
Франческо Гвареци
Тешко је вријеме, у грчу сте?
Дневна рутина читања релаксира.
Побјегли бисте од стварности?
Улазак у чудесни свијет књижевног дјела је најбољи бијег од стварности.
Свако вријеме је добро за читање, а ово вријеме је идеално за сусрет са књигом.
Катера вам предлаже да одаберете вријеме у току дана за читање и препоручује да кренете од вечерас. Ми смо вам препоручили књиге, а ви немојте тражити изговоре, него уживајте у читању.
"Зна ли ко енглески", Драган Тепавчевић
Један (не)обичан позлаћени сат с почетка XX вијека и писмо на енглеском које нико у Мостару не умије да прочита крију тајну смрти Томе, брата Андријиног дједа, који је „отишо“ и „несто“ у Америци.
Трагајући за истином о Томиној смрти, Андрија налази причу о љубави и издајству, а неиспричана судбина добија свој облик кроз приповијести више наратора изниклих из Херцеговине саткане од историје, памћења и тајни, пуне људи који не заборављају ко су и одакле су, везаних за камен, жестоко Сунце, јаки мраз и култ сјећања на оне које су без трага однијели егзил и ратови.
Роман Зна ли ко енглески је добитник I награде, 2018. године, „Златна сова” књижевне награде за најбољи необјављени роман.
„Semper idem“, Ђорђе Лебовић
Роман-хроника о дјетињству у Краљевини Југославији уочи Другог свјетског рата. Прича је испричана из перспективе дјечака који посматра ширење нацизма и у својој околини и шире у Европи.
Писац је у Другом свјетском рату изгубио четрдесет чланова породице, а сам је, као четрнаестогодишњак, прошао пакао Аушвица. Крај рата је дочекао у логору 5. маја 1945. године.