Колико је Српска задужена на Бањалучкој берзи?

20.11.2024. 12:23
0
ИЗВОР: srpskainfo.com

Након што је амерички амбасадор у БиХ Мајкл Марфи, у интервјуу за Српскаинфо рекао да је Република Српска, од почетка 2023. године, позајмила 1,1 милијарду КМ са Бањалучке берзе, из Министарства финансија су то, брже-боље демантовали. Или су, бар, покушали.

Усвом саопштењу су рекли да Марфи обмањује јавност и да се Република Српска, у овој години, задужила са 447 милиона КМ.

Да, у овој години. А Марфи је, као што смо већ поменули, поменуо период од почетка 2023. године.

Да ли то значи да је он у праву и да је Министарство финансија, самим тим, ипак демантовало своје тврдње? Или да, једноставно, нису добро прочитали Марфијеву изјаву?

Такође, након што је ово министарство издало саопштење, које је и наша редакција објавила, читаоци су се махом јављали са тврдњама да се Влада увелико задужује и код добављача.

Због свега наведеног, послали смо упит на адресу министарства. Питали смо – колико се Влада Републике Српске задужила од почетка 2023. године, као и да ли и колико дуга имају према добављачима.

До објављивања овог текста, Српскаинфо није добила одговор.

Коментари 0
Повезане вијести
Берјан: Вратићемо понос српској униформи, љекару, учитељу Берјан: Вратићемо понос српској униформи, љекару, учитељу
На колико територије Српске "вреба" опасност од мина На колико територије Српске "вреба" опасност од мина
Почела исплата додатака за март Почела исплата додатака за март
Најчитаније
  • Бабаљ има питање за Владу: Шта значи члан 8. Закона о платама у МУП Републике Српске?
    14h 45m
    1
  • Општина Источно Ново Сарајево: У априлу низ активности помоћи грађанима
    21h 29m
    0
  • Прекнута сједница Дома народа, Бошњаци изашли из сале
    16h 56m
    8
  • Младић се заглавио у лифту факултета па пропао кроз отвор
    12h 46m
    0
  • Изгласана смјена српских замјеника министара у Савјету министара
    20h 33m
    1