Кошаркаши Партизана прије 29 година постали прваци Европе

16.04.2021. 18:13
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Кошаркаши Партизана, на данашњи дан прије 29 година, освојили су титулу шампиона Европе побједом у финалу против Хувентуда 71:70 чувеном тројком Александра Ђорђевића.

Тај погодак легендарног Салета у Истанбулу донио је највећи успјех у историји црно-бијелих и клупске српске кошарке.

Тим Партизана је био млад, свега 21,7 година у просјеку, црно-бијели су током сезоне 1991/92 због политичке ситуације у земљи одиграли само један меч у Београду и “принудно” су били домаћини у шпанској Фуенлабради.

Са клупе их је предводио тада млади тренер Жељко Обрадовић, који је радио под будним оком професора Александра Николића и потпредсједника Драгана Кићановића.

- Будући легендарни асови европске и свјетске кошарке, те године нису били свјесни онога што данас читав кошаркашки свијет зна. Нису били свјесни да су у једној од најтежих година креирали једну од најљепших кошаркашких прича свих времена- наводи се у тексту на сајту црно-бијелих.

Партизан је освојио титулу у саставу: Партизан: Ђорђевић 23 поена, Даниловић 25, Лончар 2, Стевановић 6, Шарић, Ребрача, Шилобад 4, Копривица 4, Драгутиновић 2, Накић 5.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Годишњица смрти Добрице Ћосића Годишњица смрти Добрице Ћосића
„Партизан“ у полуфиналу АБА лиге „Партизан“ у полуфиналу АБА лиге
Годишњица одбијања Венс-Овеновог плана Годишњица одбијања Венс-Овеновог плана
Најчитаније
  • Годишњица убиства Зорице Дивчић
    21h 31m
    3
  • Мушкарац страдао након пада са Црвених стијена на Романији
    12h 15m
    0
  • Апел посјетиоцима да на високим стијенама бораве у пратњи лиценцираних водича
    10h 35m
    0
  • Обиљежен Дан Четвртог батаљона Војне полиције Сарајевско-романијског корпуса
    17h 55m
    0
  • Максим Лучић и Лазар Владичић на Јуниорској математичкој опимпијади БиХ
    19h 31m
    1