Кошаркаши „Славије“ бољи од „Леотара“

22.01.2023. 20:30
0
ИЗВОР: sportdc.net

Кошаркаши „Славије“ из Источног Сарајева савладали су вечерас у Источном Сарајеву „Леотара“ 88:83, у утакмици 12. кола првенства БиХ.

Споро су и једна и друга екипа нападачки ушле у овај меч. „Славија“ је играла доста добру одбрану у првој дионици, али није то успјевала да наплати у нападу. И једни и други промашују неке чисте ситуације у нападу, али послије почетних 2:0 „Леотара“, „Славија“ је провела четвртину у водству. Нису гости осим запаженог Шакотића имали играча који ће убацити поене из игре, али их је држао велики број бацања, чак 10, наспрам нула домаћих, па на крају прве дионице „Славија“ има предност само 18:16.

Друга четвртина креће у знаку Требињаца. Три везане тројке, прво једна Анђушића, па двије капитена Владимира Алексића за кратко вријеме одвајају „Леотара“ на +9, 29:20. Ипак, како предност дошла, тако и отишла. Тројка Александра Илића послије стрпљивог напада, па Макалеа Форемана одмах иза тога тјера тренера Марка Ичелића да зове тимеоут при резултату 29:26. Није он дао резултат, „Славија“ добром одбраном затвара напад, а у нападу Илић и Крунић полагањем враћају предност и серија „Соколова“ расте до 10:0. Серију прекида Стефан Аџић својим поенима, а онда Шакотић краде лопту и погађа лагано за нових +3 Леотара, 33:30. Душан Елез тројком враћа егал, а новајлија Хенрy Танкслеy који је дебитовао у овој утакмици поенима уз додатно бацање и +3, 36:33. Елез је половичан са бацања, а након тога Илић постиже још једну тројку и серија „Славије“ расте опет на 10:0, 40:33. Поново је прекида Стефан Аџић након лоше комуникације у одбрани, а онда и Нинковић за смањење водства на -4, а до краја и остаје та разлика, те „Славија“ на полувријеме носи +4, 43:39.

Трећа четвртина пролази у једној готово егал утакмици. И једна и друга екипа су извеле доста слободних бацања, али у финишу четвртине се „Славија“ губи на терену и у посљедње три минуте постижу само један поен, што гости користе и серијом 8:1 улазе у посљедњу четвртину са +6, 68:62.

Закључала је „Славија“ свој кош четири минуте четврте четвртине и серијом 11:0 дошла до 73:68. Играли су јако добро, рационално, а када је Александар Илић погодио тројку за водство 71:68 дигао је дворану на ноге и то је носило „Славију“ у наредном перидоу. Лука Анђушић на кратко прекида серију, али Фореман који је дуго тражио вањски шут у овој утакмици погађа нову тројку за одбијање налета „Леотара“. Исфорсирао је „Леотар“ шут за три поена, но није га слушао у четвртој четвртини, па „Славијина“ предност расте и до +4, 84:76. Ипак, два лоша напада домаћих и пет везаних поена Шакотића враћају „Леотар“ у живот, 84:81. На минут до краја „Славија“ игра још један лош напад, но „Леотар“ је смушен у посједу, па враћају лопту „Соколовима“ и на минут до краја Срђан Станић зове тимеоут, при резултату 84:81. Није успјела „Славија“ ни извести лопту, па је „Леотар“ кренуо у акцију, но Кошанин не погађа. „Леотар“ прави фаул на Бојовићу, који погађа оба бацања и „Славија“ на 42 секунде до краја има +5, 86:81. Опет је Кошанин ишао на соло продор, опет није погодио, а онда Фореман троши вријеме до краја и постиже поене за 88:81. Са звуком сирене, Шакотић само поставља коначан резултат утакмице, 88:83, па „Славија“ и други пут ове сезоне добија „Леотара“.

Најефикаснији на мечу био је Александар Илић са 24 поена, а 16 је убацио Макале Фореман. Код Леотара, Дејан Шакотић са 23 поена је био најефикаснији, а двоцифрен је био још само Драшко Албијанић са 13 поена.

„СЛАВИЈА“ – „ЛЕОТАР“ 88:83 (18:16,25:23, 19:29, 26:15)