Кулеба: Ви нама оружје, ми ћемо да жртвујемо животе

07.04.2022. 13:37
0
ИЗВОР: tanjug.rs

Украјински министар спољних послова Дмитро Кулеба борави данас у Бриселу на састанку НАТО, гдје је затражио од Алијансе да достави Украјини још оружја.

- Мој дневни ред је врло једноставан. Садржи три ставке: оружје, оружје и оружје - навео је Кулеба, пренио је сајт НАТО.

Он је такође затражио још авиона, противваздушних система, пројектила и војних возила од НАТО савезника, пренио је Ројтерс.

- Сматрам да нудимо фер договор. Ви нама дајте оружје, ми ћемо да жртвујемо животе и рат ће остати само на тлу Украјине - казао је Кулеба.

Он је позвао Њемачку да убрза испоруку оружја Украјини, јер, како каже, процедура у Берлину траје исувише дуго.

Украјина ће наставити да захтјева од Запада ембарго на руску нафту и гас након напада на ту земљу.

- Наставићемо да инсистирамо на потпуном нафтном и гасном ембаргу - казао је Кулеба у присуству генералног секретара Сјеверноатланске алијансе Јенса Столтенберга.

Коментари за ову вијест су искључени.
Повезане вијести
Медији: Украјина прихватила услове америчког мировног плана Медији: Украјина прихватила услове америчког мировног плана
Зашто би Дарио Ристић могао добити већу казну од добровољаца из Сирије? Зашто би Дарио Ристић могао добити већу казну од добровољаца из Сирије?
Будимпешта на ногама, десетине хиљада људи на улицама Будимпешта на ногама, десетине хиљада људи на улицама
Најчитаније
  • Прави Валтер је четнички војвода: Он је заиста бранио Сарајево
    22h 4m
    24
  • Заборављени коријени: Црква Светог Илије у Илијашу (ВИДЕО)
    9h 53m
    6
  • Момо Капор: ​Kако се Српкиње свађају са мужевима на мору!
    18h 12m
    33
  • Клубови уводе добну границу, старији од 40 не могу ући
    12h 59m
    1
  • Затражен притвор за мушкарца због покушаја убиства
    17h 46m
    0