Лана Лубура поново међу пет најбољих Европљанки

23.05.2022. 14:25
0
ИЗВОР: katera.news

У пољском граду Бјелско- Бјала протеклог викедна је одржан Европски куп за кадете који је окупио најбоље младе џудисткиње из 35 европских земаља.

Такмичарка „Фамоса“ Лана Лубура се, након освојене бронзе у Букурешту, у Пољској пласирала на пето мјесто.

Лубура је у првом колу побиједила такмичарку Грузије, а затим је поражена од Српкиње. Након тога, Лубура је у два реперсажна меча побиједила пољске и аутријске такмичарке.

У борби за медаљу поражена је од такмичарке Латвије, која је имала предност у тежини од преко 30 кг.

У сваком случају такмичарка ,,Фамоса" доказала је по трећи пут да припада самом европском врху, саопштили су из овог клуба.

Ово је био уједно и посљедњи европски куп пред Европско првенство које се одржава у Поречу од 25. до. 28 јуна.

На овом купу наступала је и друга такмичарка екипе „Фамоса“, Андреа Симовић која је изгубила у првом колу од такмичарке из Мађарске.

Коментари 0
Повезане вијести
Сениорке "Фамоса" најбоље у БиХ Сениорке "Фамоса" најбоље у БиХ
Пети меморијални турнир „Горан Самарџија“ сутра у Источној Илиџи Пети меморијални турнир „Горан Самарџија“ сутра у Источној Илиџи
Меморијални турнир „Горан Самарџија“ 29. новембра у Источној Илиџи Меморијални турнир „Горан Самарџија“ 29. новембра у Источној Илиџи
Најчитаније
  • Кафане моје младости – Кафе „Багрем“ и бар „Код Мише Ћеле“
    2h 23m
    9
  • Августовска разгледница Сокоца из 1997. године
    4h 49m
    27
  • Коцка, коцка, коцкица
    15h 3m
    35
  • Ово је алтернативни пут Фоча - Трново, јер је "прави" затворен (ВИДЕО)
    8h 39m
    5
  • Стоја Кашиковић се борила за своју земљу на начин на који нико није смио
    3h 1m
    1