Lana Lubura ponovo među pet najboljih Evropljanki

23.05.2022. 14:25
0

U poljskom gradu Bjelsko- Bjala proteklog vikedna je održan Evropski kup za kadete koji je okupio najbolje mlade džudistkinje iz 35 evropskih zemalja.

Takmičarka „Famosa“ Lana Lubura se, nakon osvojene bronze u Bukureštu, u Poljskoj plasirala na peto mjesto.

Lubura je u prvom kolu pobijedila takmičarku Gruzije, a zatim je poražena od Srpkinje. Nakon toga, Lubura je u dva repersažna meča pobijedila poljske i autrijske takmičarke.

U borbi za medalju poražena je od takmičarke Latvije, koja je imala prednost u težini od preko 30 kg.

U svakom slučaju takmičarka ,,Famosa" dokazala je po treći put da pripada samom evropskom vrhu, saopštili su iz ovog kluba.

Ovo je bio ujedno i posljednji evropski kup pred Evropsko prvenstvo koje se održava u Poreču od 25. do. 28 juna.

Na ovom kupu nastupala je i druga takmičarka ekipe „Famosa“, Andrea Simović koja je izgubila u prvom kolu od takmičarke iz Mađarske.