Aktivnosti povodom Svjetskog dana i Nedjelje Crvenog krsta

07.05.2025. 15:08
0
IZVOR: katera.news

Povodom obilježavanja 8. maja – Svjetskog dana Crvenog krsta i Crvenog polumjeseca, i u okviru obilježavanja Nedjelje Crvenog krsta, od 8. do 15. maja, Crveni krst Republike Srpske organizuje niz aktivnosti pod sloganom „Na strani humanosti“.

Cilj je, kako ističu iz ove organizacije, podsjećanje na značaj solidarnosti, dobročinstva i nesebične pomoći.

- Ovo je vrijeme kada se sa ponosom prisjećamo svih volontera, davalaca krvi, humanih građana i partnera koji svojim djelima doprinose zajednici. To je prilika da zahvalimo onima koji, bez interesa i pitanja, biraju da budu – na strani humanosti – navodi se u saopštenju Crvenog krsta Republike Srpske.

Struktura Crvenog krsta Republike Srpske će, tradicionalno, i ove godine vršiti prodaju građanskih markica, dok će „Pošte Srpske“ distribuisati i prodavati poštanske doplatne markice.

Posjeta generalnog sekretara UKC Republike Srpske i početak podjele paketa za novorođenčad planirani su sutra, na Svjetski dan Crvenog krsta.

- Od aktivnosti planirana je posjeta i distribucija paketa za bebe u ukupno 11 porodilišta u Republici Srpskoj, kao i distribucija humanitarnih roba za stanovništvo u potrebi i posjeta zdravstvenim ustanovama kroz donacije posteljina i pidžama za pacijente u bolnicama. Takođe, 13. maja, u 12 časova u Skupštini grada Istočno Sarajevo, planiran je i okrugli sto na temu „Jačanje kapaciteta i vidljivosti Crvenog krsta Republike Srpske“. Svakako, planirane su informativno-edukativne i promotivne aktivnosti širom strukture Crvenog krsta Republike Srpske tokom Nedjelje Crvenog krsta – naveli su iz ove organizacije.

Iz Crvenog krsta Republike Srpske dodaju da je ova organizacija više od toga – to je pokret ljudskosti.

- U vremenima kada je svijetu potrebno više razumijevanja i dobrote, mi ostajemo vjerni svojoj misiji: pomoći svima, uvijek i svuda – navode iz Crvenog krsta Republike Srpske.

Komentari 0
Povezane vijesti
Trnovo: Podijeljeni paketi socijalno ugroženom stanovništvu Trnovo: Podijeljeni paketi socijalno ugroženom stanovništvu
Crveni krst Republike Srpske: Programski ispunjena i veoma uspješna 2025. godina Crveni krst Republike Srpske: Programski ispunjena i veoma uspješna 2025. godina
Danas počinje obilježavanje Nedjelje solidarnosti Danas počinje obilježavanje Nedjelje solidarnosti
Najčitanije
  • "Praštajte sinovi srpski"
    7h 51m
    7
  • Raspored bogosluženja za božićne praznike u hramovima u Istočnom Sarajevu i Sarajevu
    9h 31m
    4
  • Cijeli fudbalski tim je dao život za Republiku Srpsku: Loptu su zamijenili puškama, njihova priča je besmrtna
    8h 1m
    0
  • Istočno Novo Sarajevo: Doček pravoslavne Nove godine uz Slađanu Mandić i bend „Istureno odjeljenje“
    11h 40m
    7
  • Djeca Božića
    17h 48m
    1