Aleksi potrebna pomoć za normalno djetinjstvo

15.08.2022. 20:33
1
IZVOR: nezavisne.com

Osmogodišnji dječak Aleksa Vasić iz Zvornika se već šest godina bori sa jednim od najtežih oblika dijabetesa, a kako bi mu pomogli u ovoj borbi, roditelji su pokrenuli više akcija za prikupljanja pomoći.

Aleksi je dijabetes tip 1 otkriven kada je imao samo dvije godine. Vrijednost glukoze tada mu je bila 69,9 zbog čega su ga ljekari proglasili za jedan od najtežih slučajeva sa ovom dijagnozom u Evropi. No, mali heroj, uz podršku svojih roditelja, ne odustaje od borbe i igre sa vršnjacima.

Kako bi mu olakšali ovu borbu, njegovi roditelji su pokrenuli akciju prikupljanja pomoći za kupovinu insulinske pumpe sa pratećom opremom koja bi mu omogućila srećnije djetinjstvo. Ipak, Aleksi će čitav život biti potrebna finansijska pomoć za opremu koju je trenutno nemoguće kupiti kod nas, pa je roditelji nabavljaju u Njemačkoj po cijeni od 180 evra mjesečno.

S obzirom na to da trajnog rješenja nema, olakšanje Aleksine svakodnevice bila bi kupovina posebne insulinske pumpe sa pratećom opremom koja bi mu bila dovoljna za narednih pet godina, a sve to košta oko 45.000 evra.

Svi koji žele da pomognu, mogu novac da uplate na broj žiro računa 5550068119169287 kod Nove banke na ime oca malog Alekse, Vasić Aleksandra.

Slika

 

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Moh 16.08.2022. 09:12
    Hajmo narode.. koliko god ko moze!
Povezane vijesti
Jovana je prva Srpkinja koja će primiti rusku vakcinu protiv raka Jovana je prva Srpkinja koja će primiti rusku vakcinu protiv raka
„Jedan slatkiš – jedno dijete“: Podijeljeni paketići u SŠC „Istočna Ilidža“ „Jedan slatkiš – jedno dijete“: Podijeljeni paketići u SŠC „Istočna Ilidža“
"Mama, hoće li te doktori izliječiti?": Pozovimo 17046 za Vesnu Subašić! "Mama, hoće li te doktori izliječiti?": Pozovimo 17046 za Vesnu Subašić!
Najčitanije
  • Sjećanje na protojereja-stavrofora Milorada Ljubinca
    3h 4m
    14
  • Fond PIO: Budući penzioneri da se što prije jave poslovnicama
    17h 19m
    0
  • Izgorio sprat kuće, požar izazvale novogodišnje lampice
    14h 11m
    0
  • U udesu kod Višegrada poginula jedna osoba, saobraćaj obustavljen
    2h 32m
    0
  • Neobična krompir salata
    15h 31m
    0