Anđela Kovač karijeru nastavlja u finskom prvoligašu (FOTO)

07.02.2023. 19:31
0
IZVOR: katera.news

Anđela Kovač iz Istočne Ilie već je poznato ime u odbojkaškom svijetu. Nakon uspješne godine i transfera u prvoligaški turski tim „Ciftlikkoy Belediyesporomiz Jalove, nadomak Istanbula, ova talentovana odbojkašica karijeru će nastaviti u Finskoj.

Iako je posljednjih nekoliko godina Turska postala jedna od najznačajnijih zemalja u kojoj se igra kvalitetna odbojka, mlada reprezentativna BiH ipak je odlučila da napravi korak dalje i pređe u finski prvoligaški klub LP Viesti.

Ova vijest obilježila je proteklu sedmicu, a Anđela je za portal Katera govorila o vremenu provedenom u Turskoj, ali i uspjesima i očekivanjima u novom klubu.

Želim da na samom početku istaknem, počinje Anđela, da sam neizmjerno srećna što sam polusezonu provela u Turskoj, jer je to bio ogroman iskorak u mojoj karijeri, ali i potvrda da sam na dobrom putu.

Slika

Foto: Ustupljena fotografija

- Već nakon trenažnog procesa sam shvatila koliko se u ovoj zemlji odbojka igra ozbiljno. U Turskoj sam spoznala šta je pravi rad i disciplina, naučila važne lekcije i to će zasigurno ostati značajno poglavlje mog života – rekla je Kovačeva.

Dobrom igrom Anđela je privukla pažnju i otvorila vrata novog kluba. Saradnju sa finskim prvoligašem LP Viesti“ je već ozvaničila, a kako ističe, ambicije ovog kluba su da budu u samom vrhu.

LP Viesti“ je prošle godine bio prvak Finske, a iste ambicije ima i u ovoj sezoni.

- To je jako dobro organizovan klub, a njihove ambicije su sami vrh. To je i jedan od glavnih razloga zašto sam došla u Finsku – priznaje Anđela.

Kako ističe, atmosfera u klubu je jako dobra, a u vazduhu se osjeti pobjednički duh.

- Ne osjećam strah, samo odgovornost. Tu sam da klubu pomognem u ostvarivanju zadatih ciljeva, ali i unaprijedim kvalitet svoje igre – istakla je naša sagovornica.

Anđela dodaje da je prvi utisak koji je stekla o ovo dalekoj zemlji da je nevjerovatno lijepa, te da su Finci vrijedan, odgovoran i srećan narod.

Slika

Foto: Ustupljena fotografija

-  Trenutno sam fokusirana na klub i na sve ono što me čeka. Kada završim sezonu razmišljaću o daljim koracima u karijeri – zaključila je ona.

Anđela Kovač je karijeru započela u Odbojkaškom klubu "Slavija" u Istočnom Sarajevu, nakon čega odlazi u ilidžanski Igman, a potom i u banjalučki „BL Volej".

Igrala je u svim mlađim kategorijama Reprezentacije BiH, a posljednje dvije godine bila je dio istorijskog uspjeha seniorskog tima ove reprezentacije.

Komentari 0
Povezane vijesti
Pale: Nakon svađe upotrijebljeno vatreno oružje Pale: Nakon svađe upotrijebljeno vatreno oružje
Sjećanje na Vidovdan 1994. godine u Srpskoj Ilidži Sjećanje na Vidovdan 1994. godine u Srpskoj Ilidži
Humanitarna svirka za Milku, Dragana i Darka u Istočnom Novom Sarajevu Humanitarna svirka za Milku, Dragana i Darka u Istočnom Novom Sarajevu
Najčitanije
  • Pale: Nakon svađe upotrijebljeno vatreno oružje
    23h 40m
    13
  • Godišnjica rođenja Petra Kočića
    18h 10m
    0
  • MUP Srpske od danas uvodi elektronske usluge
    21h 5m
    0
  • Dan žalosti u Srpskoj 4. jula
    17h 2m
    0
  • Istočna Ilidža: Raspisan tender za izgradnju parkinga na Dobrinji
    14h 36m
    0