Nakon uspjeha na Regionalnim školskim „MOI-RS“, koji ih je plasirao na „MOI-RS“, rogatički atletičari su ostvarili izvanredne rezultate u Trebinju prošle nedjelje.
Na finalnim „MOI-RS“, u organizaciji Ministarstva sporta Republike Srpske, atletičari SAK-a „Rogatica“ i Škole atletike „Mićević“ osvojili su četiri medalje.
Najuspješniji takmičar „MOI-RS“ je Anrej Ćebić, koji je u disciplini skok udalj sa rezultatom 7,15 metara oborio novi lični rekord i zauzeo prvo mjesto.
- S obzirom na to da sam bio na pripremama sa reprezentacijom Srbije 15 dana u Baru, uspjeh se očekivao. Ovo je za mene otvaranje sezone u kojoj težim da odem na timsko Evropsko prvenstvo i Evropsko prventsvo za starije juniore u avgustu, što znači da moram skočiti oko 7,40 metara - rekao je za portal „Katera“ Ćebić.
Foto: Ustupljena fotografija
Pored Andreja, zlatnim medaljama su se okitile i atletičarka Katarina Pešić u trci na 100 metara osnovnih škola, kao i atletičarke Helena Marić, Jana Jakšić, Anja Bojat i Katarina Pešić u štafeti 4x100 metara.
Novi lični rekord postigla je i Anja Bojat, koja se skokom udalj od 4,57 metara probila na drugo mjesto.
Oduševljenje postignutim rezultatima ne krije trener atletičara Dejan Mićević.
- Očekivani su uspjesi, a pogotovo su još vrijedniji s obzirom na to da su djeca pravo iz kombija izašla na atletska borilišta i pokazala kako se bori za svoju školu, opštinu i klub – rekao je za naš portal.