Babići, njih 12, krstilo se na praznik Svetog Vasilija

13.05.2024. 09:35
0
IZVOR: atvbl.rs

Baš na Svetog Vasilija, simbolično, 12. maja, krstilo se njih dvanaestoro – sedmorica braće i pet sestara porodice Babić iz Laktaša. Njihovo bogatstvo ne broji se u novcu već u broju članova.

Najstarija sestra ima 33 godine, a najmlađi, i to brat, 12. Iako razlika u godinama postoji i neki su već u potrazi za boljim sutra iz porodičnog gnijezda otišli, sve te razlike prevazilazi ljubav koja ih spaja, govori u ime svih Borislav Babić.

Svih dvanaestero krstio je Zdravko Babić.

Priča o kumu posebna je. Nije ih spojila rodbinska veza. Zdravko i supruga Jelena prve su komšije ove višečlane porodice. Kada je druga pomoć samohranoj majci izostala, oni su se prvi našli u nevolji.

Sada su veze odlučili učvrstiti nevidljivim, ali snažnim nitima. 

Ono što ih spaja u očima i srcima svih ima posebnu težinu. 

Majka Svjetlana ne može sakriti osmijeh sa lica. A i zašto bi. Nagrada za godine u koje su stale mnoge borbe – kaže ovaj je dan.  

Zdravko Babić, prije svega čovjek velikog srca učinio je djelo nemjerljive vrijednosti. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Rast krivičnih djela visokotehnološkog kriminaliteta u Republici Srpskoj Rast krivičnih djela visokotehnološkog kriminaliteta u Republici Srpskoj
Danas i sutra neradni dani Danas i sutra neradni dani
M:tel nastavlja stabilan rast: 16,7 miliona KM dobiti u prvom kvartalu 2026. godine M:tel nastavlja stabilan rast: 16,7 miliona KM dobiti u prvom kvartalu 2026. godine
Najčitanije
  • NATO avioni na Svjetski dan medija, prije 27 godina, srušili zgradu TV Novi Sad
    6h 47m
    0
  • Danas obilježavanje 34 godine od zločina u Dobrovoljačkoj
    18h 7m
    4
  • U Istočnom Sarajevu i Sarajevu obilježene 34 godine od zločina u Dobrovoljačkoj (FOTO)
    15h 21m
    10
  • Pronađena nestala djevojčica iz Novog Sada
    18h 34m
    0
  • Đurđevdanske ulične trke sutra u Istočnoj Ilidži
    8h 17m
    0