Bajaga i instruktori otvorili "Banja Luka Fest"

07.07.2022. 13:36
0
IZVOR: katera.news

Impozantna scena, sjajni muzičari i atmosfera na otvaranju "Banja Luka Festa", uz prijateljsku podršku kompanije m:tel.

Tvrđava Kastel i grad Banja Luka su sinoć 6. jula bili mjesto okupljanja ljubitelja kvalitetne muzike. Drugi Banja Luka Fest otvoren je koncertom Bajage i instruktora, a atmosferu je dodatno uljepšao ambijent koji ostavlja bez daha. 

Na crvenom tepihu i bini, ove večeri, našlo se više od 50 vrhunskih muzičara, kao i operska pjevačica Banjalučanka Karolina Mihajlović i hor banjalučkih solista koji su pratili Bajagino izvođenje pjesama od kojih neke traju više od tri decenije.

Vrhunska organizacija, muzička imena regionalne i internacionalne scene poput Bajage, Josipe Lisac, Luz Kasal i Zdravka Čolića, i više od 3.000 posjetilaca već prvog dana, dovoljan su razlog da se kaže da Banja Luka ima festivale koji su svjetski.

Ovaj muzički spektakl održava se uz prijateljsku pomoć kompanije m:tel, koja je i ovoga puta tu da podrži ovakve događaje, te omogući posjetiocima najsavremenije standarde po kojima su prostor tvrđave Kastel, ali i scena za ovaj događaj uređeni.

Drugi Banja Luka Fest zatvoriće koncert Zdravka Čolića u pratnji simfonijskog orkestra, što predstavlja premijeru spektakla „Zdravko Čolić Symphonic“. 

  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Narodna skupština Republike Srpske osnovana prije 34 godine Narodna skupština Republike Srpske osnovana prije 34 godine
Opozicija poslala jasnu poruku: RTRS pripada svim građanima, a ne vlasti Opozicija poslala jasnu poruku: RTRS pripada svim građanima, a ne vlasti
Avion Eufora nadlijeće Banjaluku Avion Eufora nadlijeće Banjaluku
Najčitanije
  • Vuk Mandušić - "Crni Vlah" kojeg su se Turci bojali
    6h 23m
    3
  • Od smrti legendarnog srpskog junaka Hajduk Veljka prošlo je 213 godina: Glavu dao, ali Krajinu nije
    19h 8m
    6
  • Zaboravljeni korijeni: Hram srpskih prosvetitelja i učitelja (Olovo)
    17h 38m
    11
  • „Arena Motors“ u Istočnom Sarajevu zapošljava
    4h 27m
    0
  • Kojić sa Minićem dogovorio projekte vrijedne 2,4 miliona KM
    17h 3m
    0