"Beli vukovi" sutra proslavljaju krsnu slavu Svetog Trifuna

13.02.2024. 10:59
0
IZVOR: srna.rs

Članovi Udruženja boraca "Beli vukovi" sutra će na Palama proslaviti krsnu slavu Svetog mučenika Trifuna.

Tim povodom će u 10.00 časova biti služen parastos za poginule pripadnike ove jedinice u Hramu Uspenja Presvete Bogorodice, a u 10.30 časova položeni vijenci na Centralni spomenik poginulim borcima Odbrambeno-otadžbinskog rata na spomenik komandantu ove specijalne jedinice Srđanu Kneževiću, najavljeno je iz Udruženja.

Svečana akademija biće održana u Kulturnom centru Pale u 11.00 časova, a u 12.30 časova planirana je projekcija dokumentarnog filma "Ratni put Belih vukova".

Specijalna jednica VRS "Beli vukovi" formirana je 1993. godine, a tokom Odbrambeno-otadžbinskog rata poginulo njenih 20 boraca, a više od 50 ranjeno.

Ova jedinica djelovala je u sastavu Sarajevsko-romanijskog korpusa i bila je na mnogim ratištima, a za nju se prvi put čulo u borbama na Moševačkom brdu. Jedinica je dobila ime po tome što su ostali zavijani u mećavi na Bjelašnici.

Komentari 0
Povezane vijesti
Godišnjica sahrane patrijarha Pavla Godišnjica sahrane patrijarha Pavla
Godišnjica smrti Đure Jakšića Godišnjica smrti Đure Jakšića
Godišnjica tragedije na Željezničkoj stanici: Parastos stradalima u Hramu Svetog Save Godišnjica tragedije na Željezničkoj stanici: Parastos stradalima u Hramu Svetog Save
Najčitanije
  • Đajić smijenjen zbog snimka sa drogom (VIDEO)
    12h 13m
    11
  • Razbojništvo u zlatari, jedan od pljačkaša pronađen mrtav
    14h 4m
    0
  • Četvorica pritvorenika u Vojkovićima stupila u štrajk
    3h 34m
    3
  • Potvrđena optužnica zbog nasilja u porodici u Rogatici
    10h 19m
    0
  • Oglas za posao na Cetinju iz 1906: Pored srpskog, kandidat mora znati i neki od stranih jezika
    14h 49m
    0