Bjelica: Danas se nastavlja zatrpavanje požarišta zemljom

02.07.2025. 09:53
0
IZVOR: srna.rs

Načelnik opštine Trnovo Miroslav Bjelica rekao je Srni da je požar na deponiji na Krupačkim stijenama stavljen pod kontrolu, da nema otvorenog plamena i da će i danas nastaviti sa zatrpavanjem požarišta zemljom.

Bjelica ističe da od juče radnici kamionima dovoze zemlju radi zatrpavanja unutrašnjosti požarišta kako bi se smanjila jačina dima.

Direktor Javnog komunalnog preduzeća Trnovo Nemanja Lučić kaže da trenutno zatrpavaju zemljom požarište na deponiji u čemu im pomaže nekoliko firmi iz Istočnog Sarajeva sa dvadesetak kamiona.

Lučić ističe da će požarište zatrpavati zemljom dok god bude dima, jer je to jedino rješenje.

On je naglasio da je na deponiju dolazila gradska inspekcija i naredila mjere u skladu sa kojima će postupati.

U ponedjeljak, 30. juna, oko 22.00 časa izbio je požar većeg intenziteta na lokalitetu deponije.

Komentari 0
Povezane vijesti
Ovo je alternativni put Foča - Trnovo, jer je "pravi" zatvoren (VIDEO) Ovo je alternativni put Foča - Trnovo, jer je "pravi" zatvoren (VIDEO)
Stevanović: Zatvoren put Trnovo-Foča, ugrožena bezbjednost putnika Stevanović: Zatvoren put Trnovo-Foča, ugrožena bezbjednost putnika
Vukadin: Efikasnom intervencijom ugašen požar na kući u naselju Vranješ Vukadin: Efikasnom intervencijom ugašen požar na kući u naselju Vranješ
Najčitanije
  • Sarajevsko ratište 1992 - 1995 (Drugi dio)
    16h 18m
    12
  • Jedno lice poginulo, osam povrijeđeno u Lapišnici
    15h 52m
    6
  • Počelo snimanje završnih scena filma "Linija" o doktoru Laziću
    13h 10m
    6
  • Detalji nesreće u Lapišnici: Kombijem i kamionom upravljali vozači iz Goražda i Busovače
    13h 52m
    0
  • Na današnji dan preminuo Vuk Stefanović Karadžić (VIDEO)
    10h 3m
    1