Bojkot trgovina zbog visokih cijena se nastavlja

31.01.2025. 09:11
1
IZVOR: srna.rs

Bojkot trgovina u Hrvatskoj i danas se nastavlja zbog visokih cijena proizvoda.

Građani su pozvani da uopšte ne kupuju, da bojkotuju i platni promet, ugostiteljske usluge, smještaj, prevoz, dostavu, prenose hrvatski mediji.

Bojkot svih trgovina održava se na poziv Hrvatske potrošačke platforme "Halo, inspektore", a isti je održan i u petak, 24. januara, kada su trgovački lanci prihodovali gotovo upola manje u odnosu na uobičajene dane.

Ova hrvatska platforma juče je pozvala građane da sedam dana ne kupuju u tri međunarodna trgovačka lanca - "Lidl", "Eurospin" i "DM".

Istovremeno, u svim trgovinama se bojkotuje kupovina tri proizvoda koja su preskupa, a to su gazirana pića, voda i deterdženta.

Vlada je juče odlučili da ograniči cijene za 70 proizvoda, za razliku od sadašnjih 30, te se na listu dodaju hljeb, tjestenina, suhomesnati i konzervirani proizvodi, riba, kao i dodatni mliječni proizvodi.

Lista je proširena i na narandže, suve šljive, kelj, mljevenu kafu, deterdžente za mađinsko i ručno pranje posuđa.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Ivan 31.01.2025. 10:25
    Valjda je i kod nas bojkot? Doduše u Srpskoj žive beskičmenjaci pa se ne treba ništa čuditi.
Povezane vijesti
Barel nafte prvi put od 2. marta ispod 76 dolara Barel nafte prvi put od 2. marta ispod 76 dolara
Neispravan med iz BiH i Hrvatske Neispravan med iz BiH i Hrvatske
Na današnji dan počeo egzodus Srba iz Zapadne Slavonije Na današnji dan počeo egzodus Srba iz Zapadne Slavonije
Najčitanije
  • To nisu bili ljudi, već zvijeri: Stradanje braće Petra i Pavla
    4h 53m
    17
  • Priče o imenima koja žive na mapi Istočnog Sarajeva – akademik Petar Mandić
    18h 59m
    0
  • Anđela Vuković sa Pala nagrađena na međunarodnoj naučnoj konferenciji u Moskvi
    15h 8m
    1
  • Sutra do 38 stepeni, poslije podne naoblačenje sa pljuskovima
    21h 0m
    0
  • Podvizi i stradanja braće Nikolić
    19h 53m
    0