Bolnica „Srbija“: Besplatni pregledi dojki odgođeni do daljeg

23.10.2020. 12:08
0
IZVOR: SRNA

Zbog pogoršanja epidemiološke situacije, do daljeg se odgađaju svi zakazani besplatni pregledi dojki u Bolnici "Srbija" u Istočnom Sarajevu, koje je od 26. do 30. oktobra trebalo da obavlja specijalista opšte hirurgije Milorad Šupić povodom Mjeseca podizanja svijesti o borbi protiv raka dojke.

- Zbog rasta broja oboljelih od virusa korona u Republici Srpskoj i Istočnom Sarajevu i potrebe da zaštitimo zdravlje građana i našeg medicinskog osoblja, prinuđeni smo da otkažemo najavljene preglede, za koje je vladalo ogromno interesovanje naših sugrađanki - navedeno je u saopštenju Bolnice "Srbija".

Iz ove zdravstvene ustanove mole sugrađanke za razumijevanje, te poručuju da će novi termin za besplatne preglede dojki biti zakazan čim se epidemiološka situacija popravi.

Besplatni pregledi dojki organizuju se s ciljem prevencije i ranog dijagnostikovanja ove maligne bolesti.

Rak dojke je najčešći maligni tumor i jedan od vodećih uzroka prijevremene smrti kod žena u svijetu.

Komentari 0
Povezane vijesti
U Srednjoj školi „28. juni“ održano edukativno predavanje o štetnosti snusa (FOTO) U Srednjoj školi „28. juni“ održano edukativno predavanje o štetnosti snusa (FOTO)
U februaru rođeno 28 beba u porodilištu Bolnice „Srbija“ U februaru rođeno 28 beba u porodilištu Bolnice „Srbija“
Kovačević: Od izuzetne važnosti prevencija, rano otkrivanje i liječenje poremećaja sluha Kovačević: Od izuzetne važnosti prevencija, rano otkrivanje i liječenje poremećaja sluha
Najčitanije
  • Posne knedle od krompira
    16h 2m
    58
  • Zlato ide ka najvećem nedjeljnom padu od 1983. godine
    16h 14m
    0
  • Preminuo legendarni Čak Noris
    18h 58m
    1
  • Zašto prvi dan proljeća više nije 21. mart?
    19h 4m
    0
  • Promocija dokumentarnog filma „Ishod“ u srijedu u Kulturnom centru Istočno Novo Sarajevo
    21h 47m
    0