Bolnica Srbija: Besplatni pregledi za mališane iz vrtića "Patrijarh Pavle"

20.09.2019. 15:05
0
IZVOR: Princip News

Bolnica Srbija obezbijedila je besplatan pedijatrijski pregled za 160 djece iz vrtića "Patrijarh Pavle" u Istočnom Sarajevu.

Besplatan pedijatrijski pregled počeo je prošle sedmice. Utvrđene su grupe pedijatara i termini prgleda, i do sada je pregledano 50 djece iz vrtića “Patrijarh Pavle.”

- Od kada smo počeli da radimo u novim prostorijama bolnice odlučili smo da sve svoje usluge ponudimo stanovnicima Istočnog Sarajeva. Početkom nove predškolske godine pokrenuli smo akciju besplatnih preventivnih pedijatrijskih pregleda za djecu iz našeg obdaništa "Patrijarh Pavle" - rekao je direktor Bolnice "Srbija" Nebojša Šešlija.

Primijećen je porast alergijskih oboljenja, uglavnom na polen i grinje.

- Tokom pregleda stičemo opšti utisak o djetetu, njegovoj tjelesnoj težini i visini. Sve to ima veliki uticaj na opšte zdravlje djeteta, ali eventualno pronalazimo i razloge da dijete uputimo ljekarima drugih specijalnosti, da obave ušni pregled, pregled logopeda, fizijatra i slično - ističe pedijatar i plumolog u Bolnici "Srbija"  dr Tamara Ivanović. 

U vrtiću “Patrijarh Pavle” boravi 160 djece i ovaj sistematski pregled još jedna je od mjera u cilju zaštite zdravlja mališana.

- Preglede smo počeli prošle sedmice. Zbog velikog broja djece u našem vrtiću utvrđeni su termini prema vaspitnim grupama. Do sada prema mojim informacijama nisu utvrđeni zdravstveni problemi kod naše djece - rekao je direktor Predškolske ustanove "Patrijarh Pavle" Nikola Ašanin. 

Preventivni pregledi mališani iz vrtića “Patrijarh Pavle” biće završeni naredne sedmice.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
U Srednjoj školi „28. juni“ održano edukativno predavanje o štetnosti snusa (FOTO) U Srednjoj školi „28. juni“ održano edukativno predavanje o štetnosti snusa (FOTO)
U februaru rođeno 28 beba u porodilištu Bolnice „Srbija“ U februaru rođeno 28 beba u porodilištu Bolnice „Srbija“
Kovačević: Od izuzetne važnosti prevencija, rano otkrivanje i liječenje poremećaja sluha Kovačević: Od izuzetne važnosti prevencija, rano otkrivanje i liječenje poremećaja sluha
Najčitanije
  • Firma „Braća Marjanović“ zapošljava
    8h 43m
    1
  • Godišnjica NATO agresije na SR Jugoslaviju (VIDEO)
    10h 13m
    14
  • Na današnji dan rođen Mladen Sekulović, prvi oskarovac iz Bileće (FOTO)
    10h 43m
    68
  • Ciak auto BH d.o.o. zapošljava
    6h 40m
    0
  • Danas Svjetski dan voda
    9h 13m
    0