Bolnica „Srbija“: U kovid odjeljenju 50 pacijenata

03.03.2021. 12:48
1
IZVOR: SRNA

U kovid odjeljenju Bonice "Srbija" u Istočnom Sarajevu hospitalizovano je 50 pacijenata, od kojih je pet na intenzivnoj njezi, dok je jedan priključen na respirator, rekao je Srni pomoćnik direktora za medicinske poslove ove zdravstvene ustanove Đorđe Pejić.

Pejić naglašava da je u protekla 24 časa hospitalizovano šest pacijenata, ali da nije bilo smrtnih slučajeva.

On kaže da se dnevno na pregled u kovid ambulantama javi oko 35 pacijenata, čime je izrazito povećan i pritisak na Bolnicu.

Pejić ističe da u posljednja 24 časa nije bilo smrtnih slučajeva, te da ima oboljelih i ljekara.

- Nije ništa alarmantno, za sad se organizujemo. Uspijemo da pokrijemo sve - pojašnjava Pejić.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Draga 03.03.2021. 13:44
    Predlazem da Grad I.Sarajevo uruci zahvalnicu OC Jahorina za doprinos u pogorsanju epidemioloske situacije.Na Palama je mnogo veci broj oboljelih nego sto se prikazuje.Dosta ljudi DZ ne zeli da testira i tako prividno pravi manji broj oboljelih a ljudi sa upalama pluca leze kuci,,,setaju,,do DZ po terapiju i usput sire virus.
Povezane vijesti
Srebro za Mariju Ušćumlić na Prvenstvu BiH U23 Srebro za Mariju Ušćumlić na Prvenstvu BiH U23
Održano takmičenje u lovu ribe na plovak Održano takmičenje u lovu ribe na plovak
Emotivan susret sarajevskih građevinaca nakon 50 godina mature Emotivan susret sarajevskih građevinaca nakon 50 godina mature
Najčitanije
  • Održano takmičenje u lovu ribe na plovak
    17h 7m
    0
  • Konferencija beba u Palama okupila 252 mališana, najmlađa beba Lazar Savić (FOTO)
    18h 10m
    3
  • Zdravo odrastanje ispred profita: PSS za udaljavanje kladionica od škola
    23h 11m
    0
  • „Famos“ najbolji i u seniorskoj konkurenciji
    17h 47m
    0
  • Služen pomen povodom 34 godina od zločina nad Srbima u Ratkovićima
    23h 34m
    0