Cijene goriva u Srpskoj će mirovati za praznike

23.12.2021. 08:35
1
IZVOR: nezavisne.com

Cijene goriva na pumpama u Srpskoj su i dalje u blagom padu, ali u narednom periodu se očekuje stagnacija cijena, potvrdio je za "Nezavisne novine" Dragan Trišić, predsjednik Grupacije za promet naftom i naftnim derivatima Privredne komore Republike.

- U narednom periodu možemo očekivati stabilne cijene, odnosno zadržaće se ovaj nivo cijena koje imamo u Republici Srpskoj, bar što se tiče nadolazećih praznika - kazao je Trišić.

Kako je rekao, sadašnje cijene se kreću u prosjeku BMB95 2,21 - 2,30 KM/litri i dizel ED5 2,07 - 2,29 KM/litri, dok su cijene TNG-a i dalje 1,49 - 1,56 KM/litri, zavisno od regije i distributera.

Kako je za "Nezavisne novine" rekao Nikola Grbić, predsjednik Udruženja prevoznika za međunarodni i unutrašnji transport RS, svaki fening pojeftinjenja je od koristi prevoznicima. 

- Zaustavljen rast cijena goriva na pumpama širom Srpske je jako značajan i za prevoznike, ali i za građane - kazao je Grbić i ističe da smo svjedoci da su cijene goriva u prethodnim mjesecima stalno rasle, ali cijene prevoza se nisu mijenjale. 

- Mi cijene prevoza nismo dizali ni za jedan fening unazad pet ili šest godina, čak su i pale za neke destinacije - kazao je Grbić i ističe da ima najava da će one dodatno da padaju u narednom periodu.  Da je zaustavljeni rast cijena goriva značajan za potrošače smatra i Murisa Marić, izvršna direktorica Udruženja građana DON Prijedor.

- Naravno da je jako bitno da padaju cijene goriva svim ljudima jer znamo da je ono glavni pokretač svega, tako da je svaki fening jeftinije gorivo spas za same potrošače - kazala je Marićeva za "Nezavisne novine".

Ističe da niže cijene goriva neće uticati na pojeftinjenje osnovnih životnih namirnica. "Iako cijene goriva padaju, neće se desiti da dođe do pojeftinjenja osnovnih životnih namirnica", kazala je Marićeva i istakla da je to sigurno apsurd u svemu.

- Međutim, sigurno je da smo zadovoljni što se zaustavio rast cijena i ako u narednom periodu dođe do značajnijeg pada biće to na veliko zadovoljstvo građana - zaključila je Marićeva.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Aleksa 23.12.2021. 09:38
    Ja jesu se i namucili da smanje,na platu od 540 km ti sad vidi kako i sta,plus hrana dazbine a moras i goriva nasuti
Povezane vijesti
Stiže vrhunac toplotnog talasa u Srpskoj Stiže vrhunac toplotnog talasa u Srpskoj
Vučetić: Ubice moje porodice i 46 djece još su na slobodi Vučetić: Ubice moje porodice i 46 djece još su na slobodi
Sve uputnice na primarnom nivou zdravstvene zaštite važe 30 dana Sve uputnice na primarnom nivou zdravstvene zaštite važe 30 dana
Najčitanije
  • Dr Bojan Stevanović novi specijalista na Odjeljenju ginekologije i akušerstva
    21h 59m
    2
  • Lice aktiviralo eksplozivnu napravu u Sokocu
    2h 28m
    0
  • Teška nesreća u BiH: Jedno poginulo, dvoje u bolnici
    15h 33m
    0
  • Iz budžeta predsjednika Republike Srpske biće odobrena sredstva za izgradnju vrtića u Palama
    22h 32m
    3
  • Ispovijesti Srpkinja silovanih u Sarajevu (1) - Žrtve pamte zloglasni Centralni zatvor
    23h 53m
    7