Cijene nafte u padu

08.11.2022. 09:48
0
IZVOR: srna.rs

Cijene nafte danas su u padu usljed zabrinutosti od recesije i pogoršanja pandemije kovida 19 u Kini, što izaziva bojazan od smanjenja potražnje za gorivom.

U Londonu je cijena sirove nafte "brent" iz Sjevernog mora manja za 23 centa i sada je 97,69 dolara po barelu. U Njujorku je cijena svijetle sirove nafte pala za 32 centa i iznosi 91,47 dolara po barelu.

Obje vrste nafte dostigle su juče najviše iznose od avgusta usljed izvještaja da rukovodstvo Kine, koja je najveći uvoznik ovog energenta, razmatra ukidanje restriktivnih mjera uvedenih radi suzbijanja širenja virusa korona.

Međutim, kineski zvaničnici su tokom vikenda potvrdili posvećenost Kine strogom režimu nulte tolerancije prema kovidu 19.

Posljednji podaci pokazuju da su izvoz i uvoz u Kinu neočekivano bili u padu tokom oktobra.

Komentari 0
Povezane vijesti
Saša Zoranović - Kvrguša koja ga je odvela među top 10 kuvara svijeta Saša Zoranović - Kvrguša koja ga je odvela među top 10 kuvara svijeta
Nova era u borbi protiv pušenja Nova era u borbi protiv pušenja
Da li će zbog američkih sankcija Brazilu svima poskupiti kafa? Da li će zbog američkih sankcija Brazilu svima poskupiti kafa?
Najčitanije
  • Smrtno stradalo lice u Sokocu
    11h 44m
    0
  • Zaboravljeni korijeni: Manastir Stuplje - Čelinac (VIDEO)
    7h 56m
    0
  • Zaposlenica Direkcije za koordinaciju policijskih tijela BiH vrijeđala na nacionalnoj osnovi
    5h 35m
    12
  • Diana Budisavljević - Srpski anđeo
    18h 24m
    0
  • Dvogodišnja djevojčica pala sa terase
    16h 21m
    0