Ćirkovićeva se večeras bori za zlato na Svjetskom prvenstvu

25.11.2022. 11:41
0
IZVOR: srna.rs

Sara Ćirković, reprezentativka Srbije i član Bokserskog kluba "Obilić" iz Zvornika, sastaće se večeras u finalu Svjetskog prvenstva u boksu sa Sofi Vinter Roshaug iz Danske.

Finalni susret u kategoriji mlađih seniora zakazan je za 18.30 časova.

Svjetsko prvenstvo u boksu, koje je počelo 11. novembra, održava se u španskom gradu Alikante.

Ćirkovićeva je u polufinalnoj borbi pobijedila predstavnicu Indije Tamanu Tamane sa 5:0, a Roshaugova je savladala Ngujen Ti Ngok Tran rezultatom 4:1.

U dosadašnjim susretima Ćirkovićeva je savladala Roshaugovu u polufinalu Evropskog prvenstva za mlade /Budva 2021./ i u četvrtfinalu Evropskog prvenstva koje je u aprilu ove godine održano u Sofiji, saopšteno je iz Bokserskog kluba "Obilić".